Wpis z mikrobloga

#medycyna #dobrazmiana
Dziś facet z zawałem serca leży na stole hemodynamiki. 46 latek, z 3 dzieci i wieloma latami życia przed sobą. Operator prosi o balon xy słyszy że nie ma. Prosi o inny słyszy że też nie ma. W końcu pyta co jest i bierze chociaż wie że dla pacjenta będzie to gorszy wybór. Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl. W wyniku dobrej zmiany obniżono wyceny kardiologii inwazyjnej . Rzekomo pieniądze z 2 kolejnych obniżek miały służyć poprawię wyceny kardiologii zachowawczej. Niektórzy nawet w to wierzyli dopóki nie dowiedzieliśmy że Od 1 października ma być kolejna obniżka średnio 40% zachowawczej. Niedługo sprzęt jednorazowy znów będzie poddawany sterylizacji. Już nie mamy okluderow różnego rodzaju , lepszych stentow, a idziemy w chińszczyzna.. lepsza zmiana w kardiologii #polityka
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mag272: Mam pytanie - przeczytaj do końca.

Byłem wczoraj u lekarza wziąć skierowanie na jakiś prosty pakiet badań medycznych z krwi (ogólne + wątrobowe + tarczyca + inne). W przeszłości udało się dzięki temu wyleczyć u mnie od razu początek pewnej choroby, więc staram się teraz regularnie robić ten sam pakiet co jakiś czas (co ~2 lata) na wypadek czegoś innego. No więc byłem wczoraj i co się dowiaduje? A
  • Odpowiedz
@amar: Lekarz robi wszystko co się da w tych chorym systemie żeby wyleczyć pacjenta i jeszcze żeby zostało na utrzymanie przychodni i dla niego na pensję. Lekarz za ciebie dostaje 140zł rocznie. Pakiet badań raz w roku pochłonie 100zł, wystarczy że raz zachorujesz i idzie reszta. Niestety z tych 140 lekarz musi opłacić pielęgniarki, czynsz, siebie, ubezpieczenie. Więc jego "finansowe przetrwanie" zależy od tego czy ci wypiszesz badania czy nie.
  • Odpowiedz
Może nie w temacie ale chciałbym podziękować ekipie Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia za uratowanie zycia.Sprawa niby banalna ale moglem oddychac kwiatkami od spodu.Zjadlem owada ...osę .Dokladnie.Gdyby nie "Oni" .Już bym nie żył .Dziękuje jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@mag272: A jak pół roku temu mówiłam że ludzie zaczną na zawały umierać po ustawie o sieci szpitali, bo zamknęli prywatne oddziały hemodynamiki i obetną wycenę to ludzie pisali ze sieć jest dobra bo będą krótsze kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
A jak pół roku temu mówiłam że ludzie zaczną na zawały umierać po ustawie o sieci szpitali, bo zamknęli prywatne oddziały hemodynamiki i obetną wycenę to ludzie pisali ze sieć jest dobra bo będą krótsze kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dr_Batman: ojtam ojtam... czekamy na kontynuacje z 2005-2007 - "Pokaz lekarzu co masz w garazu"... Sedziowska 'nadzwyczajna kasta' juz prawie zalatwiona, czas wykreowac nowego wroga ludu
  • Odpowiedz
2017 społeczeństwo daje woli siać ferment, o nieistniejące kokosowe zarobki lekarzy niż ratować własne życie. Meta, Niemcy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dr_Batman: zaraz Wam karakan zakaze wyjazdu i nakaze splacac lata nauki xD
A pozniej oskarzy o kradziez kielbasy xD
  • Odpowiedz
A jak pół roku temu mówiłam że ludzie zaczną na zawały umierać po ustawie o sieci szpitali, bo zamknęli prywatne oddziały hemodynamiki i obetną wycenę to ludzie pisali ze sieć jest dobra bo będą krótsze kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dr_Batman: W sumie prawda. Jak będą umierać, to będą krótsze kolejki.
  • Odpowiedz
@pk347: Panie, w pięcioletniej perspektywie pracując za granicą to zdążysz spłacić te studia w trzy lata a pozostałe dwa zarabiać jak człowiek, porównując z siedzeniem tutaj i niewolniczą pracą za 500 euro na miesiąc przez całą rezydenturę. xD
  • Odpowiedz
Najgorsze, że pacjent gdyby wiedział, że wystarczy mu wyłożyć te 80zł, a szanse jego przeżycia są o kilkadziesiąt procent większe, to nawet by się nie zastanwiał gdyby później mógł dopłacić. Oczywiście NFZ nie pozwala na dopłacanie do zabiegów które oni finansują. Ch... wie dlaczego..
  • Odpowiedz
@mag272: mógłbyś w jednym, dwóch zdaniach opisać czym jest ten balon xy jakbyś miał małą chwilę? Jak czytam takie wpisy to, aż ciarki mnie przechodzą na samą myśl, że mi lub komuś bliskiemu stałoby się coś poważnego :/
  • Odpowiedz
Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl


@mag272: Jak to mnie byście operowali to bym się w-----ł że mi tego nie powiedzieliście przed operacją. Nawet 100 bym wam dopłacił. U dentysty pytają: "panie, blomba normalna z NFZ czy ta lepsza z dopłatą". A u was nic.
  • Odpowiedz
@mag272: Matka dziewczyny dwa dni temu w Gdańskim szpitalu miała zmianę najpierw coś koło 8-10h. Potem zaraz dyżur bodajże 12h. Oczywiście dyżur był aktywny.. więc siedziała non stop w szpitalu. Też kardiologia.
to jest paranoja k---a straszna. Dośc niedawno były akcje z pilęgniarką czy lekarzem co zasłabli/zmarli na pdowójnych dyżurach.
A już nawet, jakby przymknąć oko na tę jedną osobę.. to ona jest odpowiedzialna za multum innych osób. Przecież człowiek
  • Odpowiedz
Rzecz w tym, że NFZ na takie dopłaty nie pozwala. I masz babo placek.


@Vnc91: No i czyja w tym wina i od kiedy tak jest? Bo tak jak mam gleboko w dupie polskie partie, tak wykorzystywanie takich problemow do wlasnej demagogii jest co najmniej niepowazne i nie da sie przez to czytac tych politycznych bzdur na Wykopie.
  • Odpowiedz