Wpis z mikrobloga

@BoBlubi: zazwyczaj sciezki sa wyraznie oznaczone, zarowno znakami, jak i namalowanymi liniami.
Jesli ide z maluchem w jej poblizu, to moim zadaniem jest dopilnowanie go.

Jak dziecko tej kobiety wpadnie pod samochod, to bedzie twierdzic, ze kierowca powinien sie spodziewac, bo obok jest chodnik?
Chyba nie do konca w ten sposob to dziala.

Jasne, kierowca czy rowerzysta powinien zachowac czujnosc, ale jednak mimo wszystko... moje dziecko - moja odpowiedzialnosc.
  • Odpowiedz
  • 3
@BoBlubi Pieszy ma prawo korzystać ze ścieżki tylko w przypadku braku chodnika lub pobocza, lub braku możliwości korzystania z nich (np. roboty drogowe). W innym przypadku to jest to samo co łażenie środkiem ulicy. I tłumaczenie, że to tylko dziecko gówno tu znaczy.
  • Odpowiedz
No ale to pewnie chodnik podzielony na pół jest wiec to taki ścieżko-chodnik więc nie ma sie co dziwić że ludzie chodzą

No i matka i rowerzysta powinni oboje uważać.


@BoBlubi: pieszy ma pierwszeństwo na chodniku oraz chodniku z dopuszczonym ruchem rowerów. Na drodze dla rowerów, choćby był to, jak piszesz, chodnik podzielony na pół, pierwszeństwo ma rowerzysta. Są one od siebie oddzielone grubą krechą, a na dodatek DDR jest z
  • Odpowiedz
Uważasz iż jeżeli pieszy chodzi sobie po jezdni to nie może mieć pretensji o to że go samochód jebnął ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@fishery: cóż, za głupotę się płaci. Nie piszę oczywiście o celowym rozjechaniu pieszego jak w GTA i zaznaczę jeszcze, że chodzi o sytuację, gdy dostępny jest chodnik, bo widzę, że nie każdy zrozumiał skrót myślowy.
  • Odpowiedz
Baba odpowiada za swojego bachora ale ścieżka rowerowa to nie autostrada - jak ktoś zap***la w deszczu to nawet rozsądna osoba (opiekun dziecka) może nie zdążyć zareagować.
Tak czy inaczej rozprawianie czy rację ma mamuśka czy rowerzysta jest jak wybieranie między rakiem prostaty a odbytu :p
  • Odpowiedz
@dogmeat: jest opisane, że wybiegło z bocznej, więc nie widział go wcześniej. Chodzi o przypadki gdzie wyskoczy zza krzaka, budki z kebsem, z ulicy bocznej, z bramki
  • Odpowiedz
pieszy ma pierwszeństwo na chodniku oraz chodniku z dopuszczonym ruchem rowerów. Na drodze dla rowerów, choćby był to, jak piszesz, chodnik podzielony na pół, pierwszeństwo ma rowerzysta. Są one od siebie oddzielone grubą krechą, a na dodatek DDR jest z reguły w innym kolorze.


@metalowy_pasterz: dwa lata temu przy tym znaku http://znaki-drogowe.pl/images/stories/znaki_nakazu/c_13_16a.png to pieszy miał pierwszeństwo, nawet na części dla rowerów, tyle, że groził mandat 50zł...ale pierwszeństwo miał
  • Odpowiedz
@demoos: Tego nie wiedziałem. Tu fakt, że gnoja powinna madka pilnować. Ale z drugiej strony sam staram się nie #!$%@?ć ile fabryka dała, bo mnie samego taki Pan Rowerzysta kiedyś omal nie potrącił na przejściu dla pieszych przez ścieżkę.
  • Odpowiedz
dwa lata temu przy tym znaku http://znaki-drogowe.pl/images/stories/znaki_nakazu/c_13_16a.png to pieszy miał pierwszeństwo, nawet na części dla rowerów, tyle, że groził mandat 50zł...ale pierwszeństwo miał


@demoos: fakt, przepisy były niejasne... Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i droga rowerowa jest drogą rowerową. Przyznam jednak, że o kuriozum typu mandat za pierwszeństwo nie słyszałem :D
  • Odpowiedz