Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem wyznawać patriotyzm gospodarczy.

W związku z tym gdy mam do wyboru produkt polski i niemiecki zawsze bez względu na cenę wybieram niemiecki.

Dzięki temu mam pewność że pracownik firmy produkującej produkt zarabia dobrze oraz jest traktowany z godnością, dodatkowo wiem że firma jest porządnie zarządzana i że wspieram państwo które dba o swoich obywateli i ich interesy.

#niemcy #polska #gospodarka #ekonomia
#patriotyzm #oswiadczenie #polak #polakibiedakicebulaki
  • 25
@Schleswig-Holstein:

W związku z tym gdy mam do wyboru produkt polski i niemiecki zawsze bez względu na cenę wybieram niemiecki.


Ograniczając popyt na towary importowane czynisz niemiecki eksport mniej opłacalnym. Gdyby teoretycznie Niemcy były krajem w 100% samowystarczalnym, to nie potrzebowałyby dewiz i tym samym nie potrzebowałyby ani eksportu ani inwestycji zagranicznych.
najgorsze ze to prawda. #!$%@? janusze biznesu. lepsi sa jeszcze ich obroncy: sam zaloz biznes i plac po 10 000. xD
caly swiat, z europa zachodnia i ameryka na czele walczyla o godne warunki, zakladala zwiazki, a na wypoku: #!$%@? zwiazkowcy, utopic, zaorac, hurr durr wolny rynek, tylko dziki kapitalizm, naucz sie programowac, #!$%@? zrec gruz. xDDDDDDD gardzę.

co nie zmienia faktu, ze opodatkowanie to granda. zeby zaplacic pracownikowi 2500 uczciwie, trzeba