Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska: Nie chce mi się pisać od nowa tak więc przekleję Ci co pisałem wcześniej:

Rozumiem że promocja, wydarzenie... No ale #!$%@? poprzedni nocny maraton: Komunikaty iż o 20.00 zaczną zamykać ulice bo o 22.00 biegną. No spoko, pojadę około 17.30 to spokojnie się wyrobię. Około 17.45 już trwa zamykanie ulic. Dojechałem na miejsce łamiąc parę przepisów.

Powrót 18.30 i czarna dupa. Jazda na chybił trafił bo nie wiadomo gdzie już
@Klepajro: to tak samo jak z powstaniem warszawskim (które blokuje miasto), świętem niepodległości (które blokuje miasto) i każdym innym przedsięwzięciem, które celebrowane jest na ulicach. Każde z nich jest atrakcyjne tylko dla części mieszkańców i uciążliwe dla reszty. Najlepiej to nic nie robić tylko siedzieć w swoich domach i żyć i żreć.
@Im_from_alaska: Widzisz, problem jest w tym, że:
Maraton nie musi się odbywać w centrum miasta. Można biegać gdzieś na Brochowie czy Stabłowicach ale wtedy atencja biegaczy nie zostanie zaspokojona.
Po drugie Maraton we Wrocławiu jest zawsze fatalnie zorganizowany. Jak sobie przypomnę rok temu maraton o 22 i problemy z przejazdem przez miasto już od 17stej to mnie trzęsie.
@wiktorek_pl: musi się odbywać w centrum. Maraton to nie tylko atencja biegaczy amatorów, ale tez sponsorzy. Po drugie - dlaczego chcesz, żeby najbardziej pokrzywdzeni byli mieszkańcu brochowa czy stalbowic?

Jest organizowany w taki sposób jaki jest. Przypominam, ze to tylko jeden dzień w roku. I przypominam, ze ja, podobnie jak rok temu, nie miałem większych problemów z poruszaniem się po mieście. Naprawdę, wystarczy trochę zdrowego rozsądku i chwila na przeczytanie informacji
musi się odbywać w centrum. Maraton to nie tylko atencja biegaczy amatorów, ale tez sponsorzy.


@Im_from_alaska: Czyli sugerujesz, że to całe zainteresowanie "kibiców" i mediów jest #!$%@? warte i mimo 100zł wpisowego nie opłaca się organizować maratonów? Sami się oracie, skoro nie ma zainteresowania to wasz problem, nie innych.

Po drugie - dlaczego chcesz, żeby najbardziej pokrzywdzeni byli mieszkańcu brochowa czy stalbowic?


@Im_from_alaska: Dlatego, że co roku maraton mógłby się
@wiktorek_pl: gdyby nie było zainteresowania to żaden sponsor nie dawałby pieniędzy.

I co, ludzie mieliby robić 15 kołek dookoła sepolna? Poza tym to jest wielkie wydarzenie, szczególnie dla amatorów.

Tak, lepiej niech tu będzie smutno jak w #!$%@? i nic się nie dzieje. Takie są uroki dużego miasta - duże miasto = duże imprezy.

Nie może, bo? O dacie maratonu było wiadomo kilka miesięcy temu. Przez ten czas można zrobić wiele,
@Im_from_alaska: Same ogólniki, nie potrafisz racjonalnie wytłumaczyć obecności maratonu. Wbiłeś sobie do głowy, że to super event, ale zastanów się dla kogo? Duże miasto to duże eventy ale ja nie widzę problemów z odcięciem miasta w przypadku koncertów czy meczów. I co mam sobie zrobić wiedząc o obecności maratonu? #!$%@?ć metro czy kupic helikopter?