Wpis z mikrobloga

Jeszcze 5 dni i będzie można w końcu zagrać w świetnego RPG, a przynajmniej taką mam nadzieję. Brakuje mi solidnych RPGów takich jakie wychodziły do roku ~2007. Te nowe gry typu Pillars of Eternity nie spodobały mi się jakoś specjalnie, wydawało mi się, że są archaiczne i tworzone je z myślą o nostalgii graczy, bez brania pod uwagę prawdziwych plusów starszych gier. Najbardziej to bym pograł w jakiś RPG 3D z rozbudowanym multiplayer i ciekawym systemem rozwoju postaci np. tym z D&D, coś jak w #neverwinternights .

#gry #divinityoriginalsin #divinityoriginalsin2 #rpg
n....._ - Jeszcze 5 dni i będzie można w końcu zagrać w świetnego RPG, a przynajmniej...
  • 13
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: Neverwinterem to bym osobiście nie nazwał pierwszej części.
@niechcemisie_: Jeśli faktycznie chcecie coś jak NWN to pościągajcie najlepiej oceniane mody do nich. NWN 1 i 2 grafiką jeszcze nie rażą aż tak a mody są nieraz lepsze od fabuły wanilii.
Ja osobiście od divinity się odbiłem, zobaczyły tutaj.
  • Odpowiedz
@CorTuum: Walka, jaka była w jedynce to część systemu D&D. Można go lubić, albo nie. Fakt, kampania w jedynce nie była jakaś wybitnie dobra, ale jej klimat był świetny, a dodatki, szczególnie drugi nadrobiły niedociągnięcia fabularne z podstawki. Mi bardziej chodzi o to jakie możliwości gra może oferować. W NWN mieliśmy całkiem prosty, ale rozbudowany edytor, pozwalający na tworzenie własnych światów, nawet z wprowadzaniem większych modyfikacji jak tworzenie nowych klas, zaklęć,
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Dzięki, sprawdzę.
@Skyworld: Masz rację, niektóre mody były naprawdę świetne i całkiem nieźle oskryptowane.
@HHHHHH: W gry Soulslike gram przez cały czas i myślę, że mamy ich całkiem sporo. Nawet tych od innych studiów jak np. Nioh. Ostatnio przeszedłem Bloodborne i dalej gram na NG+, trochę się na nim zawiodłem porównując do innych Soulsów, ale powoli zaczynam się przekonywać.
  • Odpowiedz
@niechcemisie_: Domyśliłem się. Nie mam problemów z D&D, głównie z doświadczenia PnP z tym systemem, Divinity natomiast bardzo irytuje walką naciskającą na stunlockowanie przeciwników.
  • Odpowiedz