Wpis z mikrobloga

Chyba żadna firma nie zachęca do piractwa jak Paradox. Ostatnio czytam trochę o średniowieczu, zagrałbym w strategię w tych realiach, wcieliłbym się w króla ale... cena Crusader Kings 2 wraz ze wszystkimi DLC to prawie 300 Euro!

Więc jeżeli nie chcę po raz enty grać w Mroczne Wieki i zagrać w jej, jak sądzę, ulepszoną pod każdym względem wersję mam na ten cel wyłożyć 1000 zł. Świetnie.

Oczywiście mogę polować na promocje, czekać do świąt, przeglądać masę serwisów. Oceniać bez jakich funkcji gry się obejdę, jak bardzo wykastrowana gra jest jeszcze grywalna i ogólnie stracić na to kupę czasu i jeszcze więcej pieniędzy.

Albo sięgam po ładną piracką paczkę zawierającą wszystko, nawet kosmetyczne DLC, i jeszcze tego samego popołudnia mogę cieszyć się rozgrywką.

Szczerze to nie pamiętam kiedy ostatnio piraciłem jakieś względnie nowe tytuły. Jako dziecko bez dostępu do pieniędzy, wiadomo, większość gier to były piraty. Natomiast gdy w końcu mogłem odkładać na tą przyjemność pieniądze skończyłem z piractwem i powiedzmy że teraz lojalnie wspieram twórców.

Ale Paradox to inna para kaloszy. Próg wejścia do ich paroletnich tytułów jest absurdalny. Nie wiem jak grałbym w EU IV gdybym miał ją teraz kupić. Na przestrzeni lat jakoś na promocjach dołożyłem niezbędne do gry DLC i nie było to tak strasznym jednorazowym wydatkiem. I nie oszukujmy się mówiąc że da się w to grać bez DLC.

Nie da się.

Bez ani jednego DLC ta gra to poroniony kastrat bez kluczowych funkcji (development... itp.). A wiem co mówię bo chwilę niestety tak grałem. To jest niebo a ziemia i przynajmniej ze 3 dodatki trzeba dokupić żeby dało się komfortowo grać. Bo nie ma w nich tylko rozbudowanych, unikalnych mechanik, a są także tak niezbędne rzeczy jak przekazywanie sojusznikom terenów do okupacji! Jest jeszcze parę takich kwiatków co powinny być dostępne w podstawce i pewnie większość nawet nie wie że funkcje te dodało im DLC a nie darmowy patch. Darmowe patche to i tak tylko wymówka usprawiedliwiająca ich politykę.

A więc teraz nawet nie myślę czy kupić pakiet DLC zwany Crusader Kings 2, a zastanawiam się czy zwyczajnie, wbrew swoim zasadom, go spiracić.

#crusaderkings2 #paradox #eu4 #gry
Pobierz
źródło: comment_WTTvBjzSqbrQjJpchBtRXXym25QyQ24I.jpg
  • 27
@Viesti:

A przeliczanie na to ile może mi gra zapewnić jest dość kulawe jeśli chodzi o pewne rodzaje gier.


Coo xD A na co innego możesz przeliczać? Najważniejszy wskaźnik opłacalności gry to to, ile godzin rozrywki jest w stanie nam zapewnić. Ale nie wymuszonego czasu gry, tylko rozrywki. Twoje porównania są bez sensu. We wszystko możesz grać w nieskończoność, ale nie wszystko będzie ci w nieskończoność dostarczało rozrywki. Możesz grać w
@Dorogon: Gościu daj mi spokój. Dotarło do mnie że jesteś fanem, że ci się podoba i spoko. W inne strategię też mogę sobie tyle pograć i nie zapłacić aż tyle. Moje zdanie, moja opinia - dla ciebie warto, dla mnie niekoniecznie to sobie narzekam.
@Viesti: Nie, piszesz posta próbując usprawiedliwiać swoje piractwo bredniami wyssanymi z palcami lub argumentami bez sensu. Nie wiem po co, bo to twoja sprawa czy piracisz czy nie, ale posta napisałeś.

Najpierw brednia o rzekomym koszcie 1000 złotych. Potem argument, że za 275 złotych to możesz sobie kupić parę innych dobrych tytułów. No gdyby gra kosztowała 150 złotych, to nadal za to możesz kupić sobie parę innych dobrych tytułów, więc chyba
@Dorogon: JA #!$%@? CZŁOWIEKU...

1000 zł to cena ze steama którą podałem na obrazku. Zaraz potem napisałem że można grę i dlc dostać taniej na promocjach i innych stronach tylko wymaga to czasu, poznania które DLC najbardziej warto wziąć itp.

Co ty mi kuźwa wpierasz że chcę żeby gra była za darmo czy za 50 zł. NARZEKAM NA WYSOKĄ CENĘ BO JEST WYSOKA.

Nigdzie w żadnym miejscu nie napisałem że sobie