Wpis z mikrobloga

Język angielski i programowanie
Przeglądając oferty pracy dla programistów, bardzo trudno jest natrafić na ogłoszenie, w którym nie jest wymagana znajomość języka angielskiego, przynajmniej w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji. Coraz częściej jednak pożądana jest znajomość na poziomie swobodnej komunikacji. Nawet jeżeli planujemy zająć się pisaniem aplikacji hobbystycznie, to i tak znajomość tego języka się przyda. Dobrze nazwane zmienne, metody znacząco ułatwiają zrozumienie kodu, a powszechnie przyjętą zasadą jest używanie słów angielskich. Na forach anglojęzycznych znajdziemy więcej informacji. Nie da się uciec od nauki języka angielskiego chcąc programować. Czytaj dalej... #programowanie #angielski
  • 2
@janusz-programowania: całkiem przyjemne teksty Panie Janie ;) hehe ; > Ps. nieco podobnie jak Ty zacząłem pracę po bojach z różnymi językami aż wszedłem głębiej w webowe technologie ( php, html, css itd ), aż trafiłem do firmy gdzie od razu wrzucono mnie do dużego projektu na frameworku, którego nie znam. Oj, jak ja cierpiałem. Pierwszy miesiąc 2 razy miałem sytuacji, że nie mogłem zasnąć i szedłem do pracy bez snu.