Wpis z mikrobloga

Słuchajcie jak to jest z tym czynszem w nowym budownictwie? Na początku po 200 - 300 złotych a później rośnie 100 proc. do góry? Czy jest jakaś gwarancja, że nie urośnie przez kilka lat? Stoję przed #dylemat Nowe mieszkanie od developera a domem ok. 20 km od miasta, w którym tak naprawdę nigdy nie będzie czynszu... Jednak wszystkie naprawy robię sam. Metraż minimalnie większy. Chodzi mi o same aspekty ekonomiczne. Jakie są wasze doświadczenia? #mieszkanie #dom #nieruchomosci #budujzwykopem
  • 13
@art212: rosnąć do góry? ;-)) Wszystko zależy od wspólnoty, którą będziesz współtworzył. Nie spotkałem się z sytuacją z takimi podwyżkami. Uspokajam.

Metraż w domu minimalnie większy od tego w mieszkaniu? To ile to m2?

Wszystko zależy od Ciebie. Jak zaopatrujesz się na sąsiedztwo, jak wyliczasz sobie dojazdy.
@art212: Tak po krótce, mam 20 km do miasta w którym jestem codziennie, droga jest niezła, a może raczej zła, ale szybka bo pusta. Czas dojazdu taki sam jak z dzielnicy do dzielnicy po Wawie. Rachunki, nie są stałe tak jak w mieszkaniu czyli +/- co miesiąc 300 zł i później dopłaty, niedopłaty. Tutaj płacę raz 3000 zł później nic, później znów 2000 zł, męczące. I najgorsze dla człowieka który ani