Wpis z mikrobloga

Pamiętacie sprawę wyposażenia gabinetu dyrektora MOPS w Przemyślu? Faktury, odrobinę #obgadujo wykopu i korespondencję z dyrektorem MOPS Tomaszem Baranem znajdziecie w artykule naszej stronie. https://siecobywatelska.pl/ile-kosztuje-fotel-dyrektora-mops


@wiktor-dabrowski @Armo11 i reszcie mirko dziękujemy za inspirację do wysłania wniosku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #ciagniemywladzezajezyk #przemysl
  • 37
  • Odpowiedz
@parys88: bo to nie google czy inne high tec ;) zresztą takie mam wrażenie, że dyrektor nie powinien siedzieć na taborecie z Ikei za 200pln ale mogę się mylić ;) Po prostu dziwi mnie ten szok, że dyrektor kupił fotel czy tam laptopa, bardziej by mnie oburzały faktury za dziwki i batony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: generalnie spoko, dobra robota, mimo wszystko mam trochę wrażenie, że nie wiemy nic o tym dyrektorze, czepiamy się szczegółów, a może całkiem spoko z niego gość ;)
  • Odpowiedz
@phoos: Ale nam nie chodzi o

szok, że dyrektor kupił fotel czy tam laptopa

Po prostu, niech informacja o wydatkach instytucji publicznej będzie łatwo dostępna dla każdego zainteresowanego. Tutaj trochę trwało zdobycie informacji (dłużej niż przepisowe dwa tygodnie), przepytywano nas z podstawy prawnej i zastanawiano się, czy można nam udzielić informacji... To nie tak powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
@owsikalfred: Przeczytaj raz jeszcze artykuł. Nie chodzi o cenę fotela.

Nie jest naszym celem ocenianie, czy zakup sprzętu, który zainteresował użytkowników portalu Wykop.pl, jest uzasadniony lub czy to dyrektor MOPS-u powinien zajmować się monitoringiem budynku. Istotne jest, by powyższe informacje mógł otrzymać każdy obywatel/ka, był wyrobić sobie zdanie samodzielnie. Informację tę powinien dostać bez zbędnej zwłoki, w terminie do 14 dni, a nie, jak w tym przypadku, blisko miesiąca. Koszt zakupu
  • Odpowiedz
@mkuu: Nieudostępnienie informacji publicznej to przestępstwo z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001, więc nie jest to taki szczegół.( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście, pan dyrektor może być zaangażowanym w swoją pracę miłym człowiekiem. Nie nam oceniać i tego nie robimy.
Mamy nadzieję, że następnym razem, gdy dostanie od kogoś wniosek o informacje po prostu zareaguje tak jak wymaga od
  • Odpowiedz