Wpis z mikrobloga

Jakiś serial w klimatach karteli/gangów/mafii, najlepiej w czasach współczesnych? Próbowałem dosiąść się do Peaky Blinders ale jakoś nie mogę przebrnąć dalej, a po 3 sezonie Narcos czuję lekki niedosyt. #seriale
  • 23
Nowy Ozark bardzo polecam.


@weshu: @rvtzkv A mi Ozark nie siadł. Jakiś taki banalny, przewidywalny, nawet powiedziałbym głupi (mam an myśli akcję z tą dilerką - nie chcę zdradzić szczegółów). Jestem na 8 odcinku i zmęczę te 2 do końca, żeby mieć to za sobą.
@skyfire: Nowy serial to też opinii o nim jest dosyć mało, ale spróbuję - po pierwszych 2 odcinkach będę wiedział. :D
@bluebluesky: No BB momentami mnie nużyło, ale jednak bardzo spodobała mi się koncepcja przemiany Waltera w Heisenberga więc zostałem i nie żałuję. :D
@rvtzkv: ale szczerze gdyby chcialo mi sie cos ogladac zamiast wciskac caly czas f5 na portalu ze smiesznymi obrazkami to chyba jednak wolalbym filmy. Serial to taki zlodziej czasu gdzie nic sie nie dzieje. Chyba tylko Utopia miala duzo akcji ze wszystkich seriali jakie ogladalem w ostatnich latach. Btw bardzo polecam
@skyfire: @rvtzkv: Mi klimat bardzo podszedł, akcja z dilerką to właśnie jedyny motyw co mnie trochę podirytował, natomiast zakończenie sezonu uważam za świetne (wbrew niektórym opiniom).

Poza tym jeszcze mogę polecić: The Shield i Sopranos (ale oba na 99% widziałeś już), Banshee (świetne sceny walk ale nie jest to o gangach), The Killing (jeden z najlepszych kryminałów, sa motywy organizacji przestępczych, ale też pewnie widziałeś) i Ray Donovan (ale to
@bluebluesky: Fakt, zanim serial się rozkręci to mija naprawdę długo. Przynajmniej w 90% wszelkich produkcji. Np. w 1szym sezonie Narcos też nic za bardzo się nie działo, dopiero w 2gim był #!$%@?. A 3? Dopiero w 6 odcinku akcja zaczęła się konkretnie rozwijać a i tak zostawiło mi to wszystko spory niedosyt. A utopia dosyć ciekawie wygląda, może się zabiorę.

@weshu: No tak, włoskie klimaty ogarnąłem od Sopranos po Gomorrę
@rvtzkv: The Killing naprawdę warto, przede wszystkich dlatego, że jest kompletny (wszystkie wątki ładnie zamknięte, dobre i logiczne zakończenie serii) i dlatego, że trzyma poziom (w zasadzie to nawet poziom rośnie z sezonu na sezon). Wciąga strasznie, bardzo polecam.
@weshu: I o to chodzi, żeby dokładnie zamknąć wątek i nie zostawiać nikogo z domysłami. #!$%@? mnie konkretnie polityka seriali gdzie akcja się zajebiście rozwinęła i JEB, czekaj #!$%@? na kolejny sezon rok to się dowiesz o dalszej sytuacji (TWD, GoT). Przypomniał mi się jeszcze serial Gliniarze z Southland, może czas do niego też wrócić? :D
serial Gliniarze z Southland


@rvtzkv: Nie widziałem.

I zgadzam się w 100% z tym co napisałeś, też mnie to wkurza. Natomiast jeszcze bardziej mnie wkurza, kiedy człowiek czeka na zakończenie latami, a potem jak kończą serie okazuje się to taka kaszana, że aż przykro (Dexter, Bloodline itp.). Ze skończonymi serialami przynajmniej nie ma tego ryzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@weshu: Jak nie widziałeś to polecam, surowo przedstawiona praca LAPD + Gang Unit. Naprawdę przyjemnie się ogląda.

Przypomniało mi się jeszcze co niedługo nadchodzi... Kolejny sezon Wikingów, czekam z pianą w ustach na #!$%@? anglosasów przez wielką pogańską armię. ()