Wpis z mikrobloga

ehhh, takie przemyślenie z okazji początku roku szkolnego - polska edukacja: te twarde, źle wyprofilowane, najtańsze drewniane krzesła, a potem hurr durr młodzież ma wady postawy od komputera i tv!!! tak jakby 6-7h w tych niewygodnych ławkach nie powodowało większości kłopotów z kręgosłupem. ale co tam, damy młodzieży WF (macie piłkę, pograjcie sobie) w środku lekcji, między matmą a polskim, problem magicznie rozwiązany. jeśli chodzi o warunki, to niżej są chyba tylko afrykańskie szkółki w lepiankach
#szkola #edukacja #przemyslenia
  • 15
@desygnat: na moim wydziale to loteria, zależnie od sali - w jednej siedziska ze sklejki i niewygodne blaty do notowania, w innej full wypas lux miękkie siedziska i eleganckie stoły. nie wiem na co idzie ten hajs za warunki, chyba na podwyżki i premie dla halinek z dziekanatu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@brak: W technikum na pierwszej lekcji usiadłem na krzesło i się połamało pode mną... jebłem się na plecy jak żółw i wstać nie mogłem (nie, nie jestem gruby). Chyba sprzątaczka po prostu je ustawiła wśród normalnych. Sądzę, że na postawę najbardziej wpływa złe ułożenie ławek/tablicy i późniejsze obracanie się, lub siedzenie przekrzywionym żeby coś zanotować. Jeszcze te drewniane krzesła sprzed epoki, o które dwa razy rozdarłem spodnie przez wystające nity, a
@katius: Możesz się domyślić jak wyglądały prysznice w szkole, która miała ~~1700 uczniów. Trudno oczekiwać od wszystkich poszanowania miejsca w którym się przebywa, więc korzystanie z nich to raczej nie był dobry pomysł. Już pominę kwestię czasu jak zajęcia kończą się 2 minuty przed dzwonkiem, więc masz 5 minut przerwy i minutę od dostania się do szatni. jakieś 6 minut żeby się umyć, ogarnąć i dojść na kolejne zajęcia, które nierzadko