Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona właśnie zaczyna 28 godzinę pracy jako lekarz. Poszła wczoraj rano do pracy, po pracy od razu na dyżur, w nocy z powodu przemiału pacjentów nic nie spała, a teraz ordynator zabronił jej zejść po dyżurze. Jest rezydentem, więc za godzinę pracy w normalnym trybie dostaje 14zł/h netto, na dyżurze (obowiązkowym w ramach specjalizacji!) otrzymuje 21,5zł/h netto. Tak więc jeśli ktoś ma na dolnym śląsku kogoś na kardiologii to życzę powodzenia. Tak wygląda praca lekarskich "krezusów" w naszym kraju.

#medycyna #porozumienierezydentow #gorzkiezale
  • 271
  • Odpowiedz
@pawel_niki znajdą się zdolni ludzie, niekoniecznie potomkowie lekarzy przyzwyczajeni do życia za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie którzy będą pracować za tyle na ile pozwala polski budżet. Podobno do bycia lekarzem trzeba mieć powołanie, chociaż teraz to już chyba tyle ciąg do pieniądza jak widać bo leczą to oni za karę.
  • Odpowiedz
i kto Cię będzie wtedy leczył?


@pawel_niki: Ten argument słyszę często i jest on po prostu głupi. Jak ktoś nie może zaakceptować naszych realiów płacowych to niech zmieni zawód lub wyjeżdża za granicę. Sporo ludzie się wprost zachłysnęło zachodem i potem zgrywają cwaniaków jak wracają. Jak ty możesz pracować za 2,5k netto. Ja na budowie w Szwecji mam 8 - za tyle bym nie pracował.
  • Odpowiedz
znajdą się zdolni ludzie, niekoniecznie potomkowie lekarzy


@Stragan: taka uwaga: te tudia sa dla wszystkich i tylko matura sie liczy. o czym ty w ogole jeszcze #!$%@?? XD
  • Odpowiedz
@Stragan: no dobra powiedzmy że tak będzie, chociaż w mojej grupie na 20 osób miałem 3 z rodziny lekarskiej... To patrząc że wyszkolenie lekarza trwa 13-14 lat to jak zamierzasz wypełnić dziury przez ten czas? Przypomnę Ci że w połowie specjalizacji masz ogromne dziury pokoleniowe gdzie pracują lekarze wyłącznie 60+ bo młodsi wyjechali a nowych nie przybywa...
  • Odpowiedz
@ediz4: tak jeżeli dyplom lekarza z Ukrainy będzie uznawany w Polsce bez nostryfikacji to będzie też uznawany w całej Europie. Wyjaśnij mi co by tych ukraińskich lekarzy miało zatrzymywać u nas?
  • Odpowiedz
@su1ik: Taa. Tak jak te pozostałe 1mln co u nas siedzi - wyjeżdża niewielu bo póki co podjąć legalnie prace u nich nie jest tak łatwo.
@tahti: Po raz kolejny. Niewolnictwo z pensją wyższą od 4/5 Polaków.
@pawel_niki: A czemu wszyscy lekarze jeszcze z Polski nie wyjechali skoro łatwo można sie zaczepić na Zachodzie?
Dlaczego wszyscy Ukraińcy nie spieprzyli jeszcze z Polski? przecież mogą teraz podróżować
  • Odpowiedz
@tahti: Hmm. Mi się wydaje że na taśmie da się zarobić znacznie więcej w Niemczech. A co dopiero w takiej Norwegii. A co do świadomości to niby dlaczego? Twierdzisz że im łatwiej się nauczyć niemieckiego niż polskiego?
Twierdzisz że odległość nie ma znaczenia? że koszt życia nie ma znaczenia? A to 1k euro to ta najniższa stawka?
A to 6K euro to skąd wziąłeś. wszystkie strony mówią o pensjach rzędu
  • Odpowiedz
@tahti: No takie cherry picking też mogę zrobić

Według autorów raportu lekarze to najlepiej zarabiająca grupa wśród zawodów medycznych. 20 proc. z nich zarabia wprawdzie do 3900 zł , ale aż 80 proc. dostaje więcej: 27 proc. od 3900 do 5840 zł, 23 proc. od 5840 do 7800 zł i 30 proc. – powyżej 7800 zł...

Podejrzewam że to druga po pracownikach IT ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz