Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona właśnie zaczyna 28 godzinę pracy jako lekarz. Poszła wczoraj rano do pracy, po pracy od razu na dyżur, w nocy z powodu przemiału pacjentów nic nie spała, a teraz ordynator zabronił jej zejść po dyżurze. Jest rezydentem, więc za godzinę pracy w normalnym trybie dostaje 14zł/h netto, na dyżurze (obowiązkowym w ramach specjalizacji!) otrzymuje 21,5zł/h netto. Tak więc jeśli ktoś ma na dolnym śląsku kogoś na kardiologii to życzę powodzenia. Tak wygląda praca lekarskich "krezusów" w naszym kraju.

#medycyna #porozumienierezydentow #gorzkiezale
  • 271
@ediz4 szkoda strzępić ryja panie, tu jest kult programistów i lekarzy. 5k miesięcznie z samego szpitala + z prywatnego gabinetu tyle ile im sie zachce i dalej mało. Ciekawe co ma powiedzieć rodzina gdzie oboje zarabiają najniższą krajową. Ja też chciałbym po studiach mieć zapewnioną praktykę w zawodzie chociaż i za 13 zł przez jakiś czas, tymczasem od połowy studiów drapię się po głowie co robić dalej.
@su1ik Stragan: mowic to nic nie maja tylko studiowac ksiazki i startowac na studia lekarskie. wstep jest wolny z tego co slyszalem

Ale podobno #!$%@? płacą potem i trzeba odwalić frycowe( ͡° ͜ʖ ͡°)
w pl tak, na szczescie nikt nikogo tutaj na sile nie trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@su1ik no to po co takie wpisy jak ten? Niech wyjadą wszyscy narzekacze ja za nimi nie będę płakał, a i miejsc na studia lekarskie będzie więcej dla normalnych ludzi a nie potomków lekarzy którzy jadą na siłę latami na niestacjonarnych bo na dzienne są za tępi aby tylko lekrzem zostać, a
@Stragan: kolejny z bolem dupy XD triggered XD
@FenkSzui: nie da sie z tym nic zrobic bo brak obstawy to sytuacja nadzwyczajna i prawo pracy nie obowiazuje. musi zostac i #!$%@? inaczej dyscyplinarka
@su1ik bo ten temat wraca jak bumerang co 2 tygodnie. Nie wiem po co tyle #!$%@? na ten temat. Jak tak jest źle to trzeba zmienić studia i iść pracować w innym zawodzie za zadowalającą stawkę, ewentualnie wyjechać za granicę i pracować jako lekarz. Problem rozwiązany.