Wpis z mikrobloga

Mirasy, zastanawiam się nad jedną kwestią. Mam konto w PKO BP a dokładnie to Inteligo. Służy mi głównie do trzymania oszczędności w obligacjach skarbowych, lokatach oraz funduszach. Jednak dostałem kartę do konta (którą w sumie sobie zostawiłem, czasem może się przydać alternatywa), która kosztuje miesięcznie 4 zł - chyba, że wykona się transakcji na kwotę minimum 100 zł łącznie (tutaj wołam @EkspertPKO ponieważ nie jestem pewien czy chodzi o transakcje bezgotówkowe czy może wypłaty z bankomatów - znając życie to na pewno chodzi o bezgotówkowe...). Mam drugie konto, którego używam do codziennych transakcji, a także firmowe konto którym opłacam wydatki firmowe jak paliwo itp. W związku z tym nie bardzo mam pomysł jak inaczej użyć tej karty aby uniknąć zapłaty i nie zastanawiać się co miesiąc czy już się zapłaciło nią więcej niż 100 zł czy nie. Jakie widzicie opcje w takiej sytuacji? Może płatność za jakiś rachunek prywatny podpiąć pod tę kartę i żeby się samo pobierało? Czy to jest właśnie taki typ transakcji jaką wymaga bank?

#banki #konto #kontobankowe #kartaplatnicza #inteligo #pkobp #kiciochpyta
  • 8
@kuta_senator zdecydowanie chodzi o transakcje bezgotówkowe, w tym internetowe i zbliżeniowe dokonane telefonem. Powinny być rozliczone w okresie, za który pobierana jest miesięczna opłata za kartę. Można w Inteligo zrezygnować z karty i np. korzystać do płatności z aplikacji mobilnej IKO, wtedy się płaci z wykorzystaniem kodów BLIK.