Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektryka jak to podłączyć ? 3 gniazdka (jedno podwójne) + ściemniacz. W puszczę po prawej kabel 3x1.5 z innego gniazdka do zasilania i drugi z lampy. Ściemniacz pierwszy od lewej . Moj poziom: amator xD mam wago mam taśmę izolacyjna o śrubokręt z sprawdzaniem czy jest napięcie i chęci żeby to samemu podłączyć
Pobierz andrzejrybnik - Mirki z #elektryka jak to podłączyć ? 3 gniazdka (jedno podwójne) + ś...
źródło: comment_UOwfsO15WIQGkzoG6NyGTo4rShtrYGtK.jpg
  • 95
@Tirmen 3x1.5 a podłącze lapmke i zegarek i dwie komórki o nianie . Czajnika tu podłączać nie będę


@andrzejrybnik: I liczysz ze nigdy nie przyjdzie zona lub tesciowa i nie wepnie tam czegos mocniejszego.

Masz trzy gniazdka na prad do 16A kazde podlaczone do kabla 1.5mm2 niewiadomo jak dlugiego i przez co biegnacego w scianie.

PS. Wszelka izolacja terminczna lub zrodla ciepla w poblizu kabla biegnacego w scianie mocno obniza to
Mirki, nie ma co dramatyzować. Jeśli instalacja jest ułożona w tynku (a najprawdopodobniej jest) to obciążalność przewodu o przekroju 1,5 mm^2, obciążonych 2 żyłach i przeliczona na temperaturę otoczenia 25 st. C (w normie tabela jest dla 30 stopni) powinna pozwolić na zabezpieczenie takiego obwodu wyłącznikiem 16A. W Niemczech obwody gniazd wykonuje się (poza kuchnią i łazienką) standardowo przekrojem 1,5 mm^2 i jakoś żyją.
Faktem jest, że dobrą praktyką uodparniającą instalację na
@andrzejrybnik: Hej Mirku. sory za niekonstruktywna krytyke wczoraj, bez zaproponowania alternatywnego rozwiazania.
Teraz w ramach moich przeprosin alternatywne rozwianie:)

Ten sciemniacz to ma byc podlaczony do jednego z gniazdek i sciemniac lampke nocna czy cos takiego, czy ma sciemniac lampe sufitowa?
W obu przypadkach to bardzo dziwne rozwiazanie - jezeli ma sciemniac lampe sufitowa to zamiast tego zamontuj cos takiego za wlacznikiem lampy - https://www.amazon.co.uk/Micro-Smart-Dimmer-2nd-Edition/dp/B00JGSDL1C i bedziesz sciemniac sobie przez telefon
@piwniczak: dzieki za porady.
lampa sufitowa
bial byc bezprzewodowy z ikea ale dziala tylko z jakimis brzydkimi zarowkami. na komorke odpada bo chce zeby corka tez mogla to sobie wlaczac i przyciemnic
teraz juz tez za pozno na inne rozwiazania. tz juz wszytsko kupilem i dopasowalem, a z tej seri co mam cala ramke nie ma innych sciemniaczy czy urzadzen tego typu jak ty wyslales.