Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektryka jak to podłączyć ? 3 gniazdka (jedno podwójne) + ściemniacz. W puszczę po prawej kabel 3x1.5 z innego gniazdka do zasilania i drugi z lampy. Ściemniacz pierwszy od lewej . Moj poziom: amator xD mam wago mam taśmę izolacyjna o śrubokręt z sprawdzaniem czy jest napięcie i chęci żeby to samemu podłączyć
andrzejrybnik - Mirki z #elektryka jak to podłączyć ? 3 gniazdka (jedno podwójne) + ś...

źródło: comment_UOwfsO15WIQGkzoG6NyGTo4rShtrYGtK.jpg

Pobierz
  • 95
niech wyżej nie straszą nie ma tragedii, dasz radę, tylko odłącz zasilanie, na szybko: żółto zielone do bolców, niebieski do prawych dziurek, brązowy do lewych oprócz gniazdka gdzie ma działać sciemniacz: brązowy przewód mostkujesz od sciemniacza, niebieskie wszystkie oddzielnie i na sciemniaczu masz rysunek z L i N , L to brązowy N to niebieski
@MariusMD do którego L zasilanie (brązowy ) a do którego L lampa (brązowy )? Z mojego doświadczenia z pstryczek prostym wiem że niebieski go całkiem mijał ( zrobiłem to na wago) a tu ma wejść do ściemniacza do Nas ?
gniazdka bez ściemniacza: tak jak pisałem, bolec żółto zielony, prawa dziura niebieski , lewa brązowy.
gniazdko ze sciemniaczem, tak jak wyżej ale bez brązowego,do sciemniacza ma iść brązowy i wychodzić brązowy który wejdzie w lewą dziurę gniazdka które ma mieć ściemniacz
panowie tak naprawdę nie wiemy jak to jest tam podłączone i troche wróżymy z fusów. wiesz które przewody sterują lampą? to brązowym (tym od lampy) wchodzisz na ściemniacz konektor L, następnie na konektor N wchodzisz kolorem niebieskim (tym mod sterowania lampą) i koniec ze ściemniaczem. Teraz gniazda: niebieski zasilający gniazdo dajesz na lewy konektor i od razu docinasz dwa przewody koloru niebieskiego i łączysz ze sobą jedno gniazdo z drugim i drugie
@andrzejrybnik: nie wiem czy masz tam dodatkowe sterowanie, jeżeli nie to zostaw puste, a jeżeli tak to na odległość dajmy Sobie z tym spoko.

@soadfan: też na to zwróciłem uwagę parę komentarzy wcześniej. Za rok będą podłączone 2 laptopy i plazma plus przedłużacz z farelką, prostownicą. dodatkowo są te gniazdka zmostkowane z jeszcze jednym gniazdkiem którego na zdjęciu nie widzimy, a w rzeczywistości jest bo od niego przyszły i może