Wpis z mikrobloga

Zamontowałem przeciwmgłowe/dalekosiężne ledy do swojego #motocykle. Jako, że standardowe uchwyty były za krótkie, trzeba było dospawać mały płaskownik. Muszę jeszcze doprostować prawe mocowanie i prawidłowo ustawić światła, bo teraz jest trochę #piekloperfekcjonistow W komentarzu włączone światła. Zdecydowanie nie nadają się do użytku jako światła do jazdy dziennej, chyba, że elektryk zrobi mi opcję świecenia na 10% mocy. W przyszłości zrobię test na ulicy lustrzanką z manualnymi nastawami, żeby porównać moc świateł.

kinollos - Zamontowałem przeciwmgłowe/dalekosiężne ledy do swojego #motocykle. Jako, ...

źródło: comment_21FO93ZI2fRSUFmmgLKbpEJ7hxgXKlGz.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
chyba, że elektryk zrobi mi opcję świecenia na 10% mocy.


@kinollos: a jesteś pewny, że tak się da? Bo ja czytałem trochę o zmniejszaniu intensywności Ledów i to warunkuje sterownik w samych ledach. Podobno każde wymuszone zewnętrzne zmniejszanie mocy (np. przełącznikiem) powoduje znaczny spadek ich żywotności. Daj znać czy udało Ci się coś zrobić w tym temacie ;)
  • Odpowiedz
@kinollos: ale to właśnie (chyba) o to chodzi, żeby nie ulepszać fabryki. Bo sterownik w ledzie jest już ustawiony tak że ma być 50% i 100%. I do tego masz właśnie odpowiedni kontroler. Nawet jakby Ci się udało, to prawdopodobnie odbije to się na żywotności ledów. Ale ciekaw jestem czy tak jest - daj znać czy się udało ;)
  • Odpowiedz
Zamontowałem przeciwmgłowe/dalekosiężne ledy do swojego #motocykle. Jako, że standardowe uchwyty były za krótkie, trzeba było dospawać mały płaskownik.


@kinollos: ma to wogole homologacje? Bo jak nie to ktoś na tobie wymusi pierwszeństwo i ty płacisz bo w sądzie powiem że mnie oslepiles...
  • Odpowiedz
@Morf: Raczej nie, bo to jest światło dalekosiężne i ewentualnie przeciwmgłowe (jeśli wkręcisz odpowiednią soczewkę). Do użytku poza drogami. Nie zamierzam używać świateł na drogach asfaltowych.
  • Odpowiedz
@kinollos: @Morf: taaaa i tu jest problem bo potem mogą się zacząć przepychanki w sądzie - były włączone czy nie były. Znów takie z homologacją to chyba dużo cebulionów (kiedyś raz widziałem takie produkcji TT do BMW).
  • Odpowiedz
@Ostasz: Jeżeli nie ma dowodu, że były włączone, to jest domniemanie, że nie były. Nie ma zakazu posiadania wyłączonych niehomologowanych świateł. Osoba, która zgodnie z wpisem @Morf wymusiłaby pierwszeństwo musiałaby podnieść sprawę użytku niehomologowanych lamp i to na niej ciąży obowiązek dowodowy.
  • Odpowiedz