Wpis z mikrobloga

Zamontowałem przeciwmgłowe/dalekosiężne ledy do swojego #motocykle. Jako, że standardowe uchwyty były za krótkie, trzeba było dospawać mały płaskownik. Muszę jeszcze doprostować prawe mocowanie i prawidłowo ustawić światła, bo teraz jest trochę #piekloperfekcjonistow W komentarzu włączone światła. Zdecydowanie nie nadają się do użytku jako światła do jazdy dziennej, chyba, że elektryk zrobi mi opcję świecenia na 10% mocy. W przyszłości zrobię test na ulicy lustrzanką z manualnymi nastawami, żeby porównać moc świateł.

kinollos - Zamontowałem przeciwmgłowe/dalekosiężne ledy do swojego #motocykle. Jako, ...

źródło: comment_21FO93ZI2fRSUFmmgLKbpEJ7hxgXKlGz.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
Do użytku poza drogami. Nie zamierzam używać świateł na drogach asfaltowych.


@kinollos To kompletnie nie widzę sensu takich ledów. W nocy w offie jeździ się co najwyżej wolno, jeśli nie bar bardzo wolno, więc normalne światła z całą pewnością wystarczą IMO.
Jeśli sam miałbym kupić, to właśnie tylko jako doświetlenie na asfalcie w opcji dla krótkich i długich.
  • Odpowiedz
@kasin: Nie kupiłem ich, żeby tylko ładnie wyglądały :) Będą używane i to sporo. Może już w październiku (może wypali Rumunia na moto, ewentualnie w następnym sezonie Norwegia, gdzie są często mgły). Co do doświetlania, to jest taka opcja, że możesz podpiąć je pod długie/krótkie i wtedy będą się zapalać razem z nimi. Muszę jeszcze sprawdzić jak bardzo różnią się poziomy świecenia (są 2). Na tym maksymalnym to wypala oczy
  • Odpowiedz
@kasin: no z tego co my ciskalismy grizzlie i raptorami po lasach + terenówki za nami to ledbary i halogeny to byly wybawieniem w nocy. Im więcej swiatla tym lepiej
  • Odpowiedz
  • 0
@Stitch W takim zakresie zgadzam się jak najbardziej. Tylko tu jest mowa o jeździe V-Stromem na wyprawie, np. do Rumunii i jeździe szutrami :-)
  • Odpowiedz
@Ostasz: wypowiedz kumpla, który zna się na rzeczy:

kumpel: właściwie to jak ograniczysz prąd diodzie to możesz jedynie wydłużyć jej żywotność
kumpel: a tak w rzeczywistości to dla niej bez różnicy
kumpel: napięcie ma znaczenie, za wysokie o parę volt ją zabije
ja: jestem laikiem ledowym i pewnie powtarzam
  • Odpowiedz
@kasin: Ciężko z góry przewidzieć gdzie je będę używał - dałem tylko przykład. Jakbym jednak stwierdził, że nie wykorzystuję ich to mam na nie już kupca, bo się teściowi spodobały.
  • Odpowiedz
@kinollos: oki, dzięki za podrzucenie tego. Innymi słowy kupienie przełącznika co daje możliwość przełączania między poziomami natężenia (powiedzmy 100% i x%) + dodanie rezystora który będzie ustawiał nam x% powinno dać efekt świateł "długich" (100%) i krótkich (czyli tego x%). Jedynie trzeba mieć napięcie w układzie elektrycznym w ramach zakresów tolerancyjnych dla tych diod, ale za to odpowiada regulator napięcia w moto :)
  • Odpowiedz