Wpis z mikrobloga

@PendzoncySzczypiorek: Mylisz się, przedmiot nie sprawdza rachunków algebraicznych tylko poprawność rozwiązania. A jeśli masz dużo obliczeń to egzaminatorowi nie chce się czekać aż studenci porobią relatywnie trywialne obliczenia z dużą ilością danych tylko żeby rozwiązani złożone problemy.

Przez komputery w inżynierii też zbłądziliśmy? Przecież można ręcznie.
@MiKeyCo: Jeżeli obliczenia są trywialne, to nie widzę problemu. A jeśli nie chce mu się czekać to niech wam da komputery z otwartym programem typu CAS i nie widzę problemu. Albo jeśli zakłada (bo tak wynika z Twojego wpisu, co oczywiście jest w wielu przypadkach błędnym założeniem), że każdy ogarnia rachunek całkowy, to powinien już dać te wielkości obliczone. Później biedny student nie ma na piwo, tylko musi kupować jakieś niepotrzebne
Jeżeli obliczenia są trywialne, to nie widzę problemu.


@PendzoncySzczypiorek: Stary, spieraj się proszę z egzaminatorem, ja nie będę rzecznikował. Podzielam jego pogląd, że kalkulator i obliczenia są tylko narzędziem a nie celem. Więc je dopuścił. Żeby zdać i tak trzeba mieć dużo wiedzy i to jest weryfikowane a nie obliczenia, które są czasochłonne na dużej ilości danych.
@heheszek: Dzięki. Ma obliczanie całek nieoznaczonych czy tylko oznaczonych? Instrukcja nie wspomina.

btw, już dorwałem z podstawowymi całkami - FX750ES, całki oznaczone, głównie trygonometria. Rozglądam się za nieco bardziej rozbudowanym i większym wyświetlaczem.
"Przedmiot dla kumatych, że można mieć notatki" - chyba gdzieś zbłądziliśmy jako ludzkość


@PendzoncySzczypiorek:

Miałem na studiach wykładowcę, który stosował tą samą metodę. Na egzaminie można było korzystać praktycznie ze wszystkiego z podręcznikami włącznie - tylko nie z laptopa i telefonu. I tak 90% uwalało pierwszy termin, a 50% uwalało poprawkę. Jak się nie wiedziało o co chodzi w danym zadaniu to żadne notatki ani kalkulatory nie pomogły. ( ͡°
Ma obliczanie całek nieoznaczonych


@MiKeyCo:

Nieoznaczonych powiadasz... Hmm, ostatnio używałem go na studiach, i już dokładnie nie pamiętam - ale raczej nie. Na pewno całki nieoznaczone oblicza TI-89.
Mylisz się, przedmiot nie sprawdza rachunków algebraicznych tylko poprawność rozwiązania.


@MiKeyCo: To po co każą wam to liczyć do końca, zamiast po prostu zostawić w formie całki do późniejszego wklepania w komputer?