Wpis z mikrobloga

@kolnay1: Spoko, chętnie Ci wyjaśnię. Ogólnie studia i zawody inżynierskie przeważnie opierają się na zaawansowanej matematyce. Przy czym nie jest ona celem samym w sobie, jak w szkole średniej, więc już dawno nie chodzi o rozwiązanie matematyczne, zaś aparat matematyczny służy jakiemuś celowi technicznemu.

Na przykład za pomocą przykładowych całek rozwiązujesz wiele problemów fizycznych, mechanicznych, elektrycznych. Za pomocą probabilistyki, zaawansowanej algebry czy także analizy matematycznej rozwiązuje się niektóre problemy statystyczne.

Problemem
@MiKeyCo: Na różnych studiach różnie z tym jest, liczyłem na trochę bardziej konkretny przykład takiego zadania. Akurat ostatnio zainteresowałem się teorią sygnałów, więc temat całek okiem inżyniera nie jest mi obcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie, że prawie żadna książka nie rozwodziła się jakoś bardzo czemu ta całka z delty Diraca ma być jeden, bo nie ma sensu mówić za dużo o teorii dystrybucji tylko po to,
Na różnych studiach różnie z tym jest, liczyłem na trochę bardziej konkretny przykład takiego zadania.


@kolnay1: W statystyce do wyznaczenia prawdopodobieństwa określonego zdarzenia na zmiennej losowej ciągłej opisanej za pomocą gęstości prawdopodobieństwa trzeba ją scałkować by wyprowadzić dystrybuantę tego rozkładu i na jego podstawie można obliczyć prawdopodobieństwo.