Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: dlaczego porównujesz marionetkowe państwo sterowane przez ludzi szkolonych w ZSRR, często samych Rosjan, do niepodległego państwa z władzą wybraną po części(lecz nie do końca) demokratycznie i wysokim poparcie wśród społeczeństwa? O ile sam nie rozumiem po co ludzie na siłę podkreślają "NIEMCY NIE NAZIŚCI" zamiast po prostu niemieccy naziści, to teraz poszedłeś w drugą stronę. PRL był "rządzony przez komunistów", bo był podległy komunistycznemu ZSRR. III Rzesza była rządzony przez
... i to nagle powoduje, że Gomułka, Gierek, Bierut oraz Polacy z PZPR-u nagle stawali się komunistami-bezpaństwowcami?


@NapalInTheMorning: Otóż tak, bo komunizm to ideologia kosmopolityczna i antynacjonalistyczna.

Komuniści odrzucali ideę narodu i wszyscy uznawali się za jednakowy lud, który powinien być w ramach jednego związku radzieckiego.
@damian713: komunistami można nazwać ich złośliwie, ale oficjalnie nimi nie byli. I było to po prawie połowie wieku komunistycznego terroru i propagandy. Poparcie w chwili przejęcia siłą władzy przez komunistów było dla nich minimalne i gdyby nie aktywne budowanie podstaw komunizmu w Polsce przez samo ZSRR jeszcze przed powstaniem PRL, mogliby nie ustabilizować władzy. Później był już tylko terror, propaganda i fałszowanie wyborów.

W chwili objęcia władzy przez NSDAP partia miała
@psychku: Często ta elita była patriotami, niezależnie od tego co ktokolwiek o nich powie i co złego robili. To czesto byli Polacy, prawdziwi.
@Mr--A-Veed: #!$%@?, czy ty znasz historię PRLu? No tak, bo kosmopolici świętowaliby tysiąclecie istnienia państwa polskiego... To już nie był komunizm, nie taki jak z definicji.

Dajmy już spokój, PRL to Polska, uciekamy przed tym, jakby to było coś złego. Zaakceptujmy historię. Nasi dziadkowie też przyłożyli do
@NapalInTheMorning: Wiele osób już Ci to napisało, ale jeśli nie widzisz tutaj różnicy, to albo kłamiesz, albo logiczne myślenie nie jest Twoją najmocniejszą stroną. Komunizm był opresyjną ideologią narzuconą Polsce obcymi bagnetami. Kto narzucił Niemcom faszyzm?

Wy macie teraz taką siłę, że jak powiecie 2 razy 2 jest 16, to wasi przeciwnicy potwierdzą to. Jak tak patrzę na waszą pracę, to – gdyby nie było Czerwonej Armii – to przez tydzień
@Knax: na podstawie jakich danych czerpiesz dane o poparciu dla hitlera po przejęciu władzy? Wydaje mi się że takich danych nie ma i te wnioski są z dupy. Tak samo jak i nie znamy prawdziwego poparcia dla komunizmu w Polsce. Jedyna wskazówka to referendum z 1946r i wyniki krakowskie.(bodajże 30 procent za komunistami Również mogę twierdzić że poparcie rosło tak jak ty bo danych nie ma
@rasmor: a czy do NSDAP się zapisywali dla ideałów czy dla zysku??? XD jakie to ma znaczenie?
Do 1953r zostawiali, potem to już Polacy mieli bardzo duży wpływ na opsade stanowisk. I tak, byli to Polacy, nie mityczni komuniści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damian713: Swojego czasu wiele na ten temat czytałem i oglądałem filmów dokumentalnych, całość potwierdzona wykładami historyków którzy znają się na tym okresie historii. Nie podam ci linków bo czytałem to z ciekawości a nie by wojować w internecie obrażają ludzi jak op. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć to zobacz sobie oficjalne wyniki referendów z III Rzeszy, tych sfałszowanych i tych które które jeszcze nie zdążyły być fałszowane. Wszystko jest dostępne, ja
Do 1953r zostawiali, potem to już Polacy mieli bardzo duży wpływ na opsade stanowisk. I tak, byli to Polacy, nie mityczni komuniści ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@damian713: Obsadę stanowisk jak już. Rosjanie co raz gorszą fuszerkę robią ze swoimi trollami.
@NapalInTheMorning: błędnie zakładasz że twoja odpowiedź cokolwiek wytłumaczyła. Nadal nie masz racji lub mówisz o czymś innym niż powinieneś. Nie odparłeś oskarżeń o słuszność i poprawność porównania i sączenie jadu, tylko że komuniści to też Polacy(nie bierzesz pod uwagę że byli marionetkam) i o jakiejś hipokryzji która ma miejsce tylko jeśli samo porównanie jest słuszne, lecz problem jest w tym że nie jest.