Wpis z mikrobloga

nikt tego nie zakwestionował, ani nie było to przedmiotem postawionej przez Ciebie na początku tezy.

@Justycjariusz: o, i tu się zbliżamy do prawdy.

Jeśli mówiąc, że w PRL-u rządzili komuniści nie kwestionujemy, że byli oni Polakami, to dlaczego - zgodnie z poglądem wielu wykopków - mówienie, że w III Rzeszy rządzili naziści jest kwestionowaniem tego, że byli Niemcami?

Jeśli uważasz, że przesadzam, zapraszam do lektury:
https://www.wykop.pl/wpis/26473929/1-wrzesnia-dzien-w-ktorym-nazisci-przylecieli-z-ko/
  • Odpowiedz
A co powiesz o tych?

Same polskie imiona i nazwiska xD.

@Flypho: każda z podanych przez ciebie osób urodziła się na ziemiach polskich. Polskich nazwisk nie mają, bo pochodzą z żydowskich rodzin.

Co ma ten wpis udowodnia? Prócz tego, że jesteś antysemitą oczywiście.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Nie zbliżamy się do prawdy bo całe porównanie jest z dupy. Naziści to byli Niemcy tak. Komuniści to byli w większości Polacy tak. Różnica diametralna jest taka, że naziści byli Niemcami wybranymi przez innych Niemców. Komuniści byli Polakami nieznanymi dla szerszego ogółu ludzi, przyniesionymi tutaj na radzieckich bagnetach. Pół miliona Sowietów pilnowało by nie stracili władzy i sam Stalin nawet to powiedział, że ogół Polaków wystrzelałby Polaków-komunistów jak kuropatwy
  • Odpowiedz
Co ma ten wpis udowodnia? Prócz tego, że jesteś antysemitą oczywiście.


@NapalInTheMorning:
A co udowadnia twój wpis? Podpierasz tezę, że Polacy zbudowali komunizm wymieniając nazwiska trzech ludzi xD, więc ja wymieniłem czterech. Teraz musisz przebić, bo mój argument jest silniejszy. A rzucanie epitetami i nazywanie mnie antysemitą mam kompletnie w dupie xD, sorka, ale na mnie to nie działa.
  • Odpowiedz
czemu świadomie w demokratycznych wyborach już w 1993 ta partia reprezentująca sztandary komunistyczne wygrała wybory?


@damian713: Zapewne przez 50 lat rządów reżimu komunistycznego.

Tak: wpakowali nas w butelkę ojcowie rewolucji! W butelkę wpakowali, propagandą zakorkowali i na zawsze durniami zrobili.
  • Odpowiedz
  • 1
@NapalInTheMorning to niestety byli Polacy. tak samo jak Targowica, Radziwiłłowie, Dzierzynski i wielu wielu innych.

Przez nich atakowalismy Czechów w 1968, przez nich byly strajki prostych ludzi od 1956 i wiele innych.

Nie ma narodów z całym nieskazitelnym składem i trzeba z tym żyć i temu przeciwdziałać edukujac wpajając dobre wartości
  • Odpowiedz
Polacy komunistów już nie.


@miscyfion: Po 1956 nastąpiło w końcu utożsamienie się społeczeństwa z władzą jako "swoją". Szczególne oczekiwania były w stosunku do Gomółki i potem Gierka. Późniejsze wystąpienia miały charakter głównie socjalny i dotyczący poziomu życia a nie anty ustrojowy. Praktycznie nikogo ( może tylko w ramach ciekawostki jakieś wąskie grono) nie obchodził taki rząd w Londynie czy kto tam się mianował prezydentem na uchodźstwie.
  • Odpowiedz
@dertom: Wybrali? Nie wybrali. Proste. To, że mieli oczekiwania wobec komunistów, jest zupełnie naturalne. Rząd londyński nie był chyba zbytnio aktywny, więc głupotą byłoby liczenie na nich i wymaganie codziennych działań rządu od nich, skoro byli w Londynie.
  • Odpowiedz