Wpis z mikrobloga

Obawiam się, że prawdziwa odpowiedź


@wjtk123: a obaway bazujesz na:
- dlugoletnich studiach islamu i kultury bliskiego wschodu oraz integracji yej kultury w krajach zachodu
- mnogich znajomosciach zawartych z różnymi muzulmankami
- wielu podróżach po krajach zarowno europy jak i bliskiego wschodu w ktorych dużą uwage poświęciłes obserwacjom srodowisk muzułmańskich
- wykopu
?

Bo zawsze jak czytam na wypoku takie obawy to mam obawy ze autor radośnie sobie #!$%@? co
@Lord6Infamous: i dlatego do swojej braci z bliskiego wschodu kieruje apel na bluzie.
Po angielsku.
Aha.

To ze ty niedawno dowiedziałeś się o skandalicznym traktowaniu kobiet w kulturach bliskiego wschodu (w tym calkiem niemało chrześcijańskim Egipcie) nie znaczy że wszyscy inni też. Rozumiem, ze rozemocjonowaly cie artykuly ktore niedawno czytałeś, ale nie musisz mi ich wciskać. Ja wiem.
@Naxster: dziecko,ale nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie,nie widac karnacji na tym zdjeciu,to rownke dobrze moze byc lewicowa aktywistka z komicznym napisem,ty łykasz zdjęcie z internetu a ja pisze o prawdziwym piekle jakie przeżywa kobieta w islamie
ale nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie,nie widac karnacji na tym zdjeciu,to rownke dobrze moze byc lewicowa aktywistka z komicznym napisem,ty łykasz zdjęcie z internetu


@Lord6Infamous: dlaczego ludziom w internecie wydaje sie ze ich spostrzegawczość i wiedza jest w jakis sposob nadrzedna od rozmowcow, ktorych niczym dzieci trzeba wyprowadzac z mgly?! Jakiś konpleks? Efekt potwierdzenia?
Tak misiu, zauważyłem ze radosnie #!$%@? sobie o bezpiecznym temacie w ktorym czujesz się
zawsze kiedy muzułmanka mówi, że hidżab/burka jest jej wolnym wyborem, to mam ochotę zapytać jak zareagowaliby mąż/rodzina gdyby oświadczyła, że nie zamierza dłużej tego nosić. Obawiam się, że prawdziwa odpowiedź na to pytanie nie zostałaby wypowiedziana na głos.


@wjtk123: ummmm, z tego co wiem to w Turcji baba ma całkiem dużo do powiedzenia na ten temat - chce to nosi, nie chce nie nosi. tam to bardziej podchodzi pod nasz "strój
awiam się, że prawdziwa odpowiedź na to pytanie nie zostałaby wypowiedziana na głos.


@wjtk123: @Naxster: @mirekkomputronikel: ofkors że tak jest. Od tygodnia #!$%@? zagorzałej dyskusji w #pracbaza i muzułmańska część załogi zgodnie twierdzi,że nasz pracbazowy konserwatysta (działacz UKIP) to islamofob i że ich zony nie są do niczego zmuszane przez mężów (tylko przez wiare) i że nic by sie nie stało bo w islamie kobieta ma równe prawa xD
ale to może być jej wybór, tak jak katolicy obwieszaja sie łańcuszkami


@Naxster:
Tylko, że łańcuszki (i wszelkiego rodzaju biżuteria) to zawsze był przepych i bogactwo i wszyscy chcieli to nosić. W XXI wieku doszedł do tego symbol wiary, ale nikt nie nosi na sobie złota, srebra czy innych metali szlachetnych "za karę" albo dlatego, że religia tak każe xD. No bez jaj.
albo dlatego, że religia tak każe


@Flypho: owszem noszą jak najbardziej. Z resztą łańcuszki są różne nie tylko złote. Niektórzy obwieszają sobie ręce różańcami do tego.
Nie ma to większego znaczenia jaka był przeszłość, teraz jest to element kultury i religii.
@szczym_do_ludzi: no i ta historia dowodzi czego dokładnie? Czy ona ma czegoś dowodzić? Bo w sumie jak nie to ok, no przykra sytuacja, powinno się pogonić tego debila.

A strój zakonnic nie różni sie aż tak mocno od tych środkowych typów hijabu. Ale jego znaczenie w kulturze jest zupełnie odmienne i w każdej wersji i kraju jest dobrowolny.
@wjtk123: A jak zareagowałaby rodzina, gdyby osiemnastoletni syn przeciętnej polskiej rodziny powiedział, że ma dość chodzenia do kościoła? Podobnie jak zdrowa rodzina muzułmanki. Byłoby #!$%@?, olaboga, dziecko nam szaleje i albo zostałoby to zaakceptowane albo nie.
@jakruk: Tak, to jej wybór. Wierzy, dostosowuje się. Takim samym wyborem jest chodzenie do kościoła w ubraniach zakrywających całe piersi, bez dekoltu.

Tutaj zdecydowanie nie ma powodu żeby się #!$%@? śmiać wykopki.