Wpis z mikrobloga

@Kliko: kolejna g---o burza bez sensu. Nie rozumiem tych ruchów - sam aktywnie działam na /r/bitcoin również repotując niektóre tematy. Każdy ma swoje miejsce zbliżone do własnych poglądów. Wystarczy uszanować zasady a jak nie otworzyć własny subreddit i tyle. Wolność w takim rozumieniu istnieje. Shadow bana popieram i sam za nimi lobowałem przez sporą ilość trolowania wielu tematów. Nie rozumiem po co ta afera ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@nocnyjanek:

Nie rozumiem tych ruchów


Ten bot to bardzo dobry pomysł. Ktoś dostanie shadow bana i będzie potem marnować czas na /r/bitcoin, myśląc, że wszystko jest OK. A po jakimś czasie zonk - dlaczego moje komentarze są niewidoczne po
  • Odpowiedz
Mnóstwo ludzi wyłapało shadow bany za napisanie, że popierają Segwit2X i np. mają zamiar odpalić node.


@Kliko: no i co w tym złego? Większość core jest przeciwne Segwit2X dlatego to przeciwne ich poglądom. Wykop znacząco różni się od reddita. Bez żadnego problemu można o tym pogadać na /r/btc/. Właśnie na tym to polega - subreddity zakładają zazwyczaj osoby o wspólnych poglądach/zdaniach (jak jak przy debacie trumpa każdy subreddit - mogłeś wyłapać bana za złe słowo które kogoś uraziło). Skoro są tam ludzie o innych poglądach to po co na siłę się pchasz tam gdzie cię nie chcą. Jeżeli ci to nie odpowiada załóż własny subreddit w którym będziesz decydować.

Ktoś dostanie shadow bana i będzie potem marnować
  • Odpowiedz
@Kliko: Bo to głupie szczeniackie zachowanie - biorę udział w tej pseudo wojnie od 2010 roku. Zawsze były 2 fronty o odmiennym zdaniu. Nawet po ostatnim powstaniu altcoina Bitcoin Cash nadal wracają i trolują tematy Core. Każdy ma swoją piaskownice i tyle. Core dlatego ma zgraną społeczność od tylu lat ponieważ trzymają się pewnych zasad i kończą te gierki u podstaw.

To tak jakbyś na siłę na forum Mercedesa pisał że Fiat jest lepszy. Zamiast iść na forum fiata i wspólnie rozwijać pomysły i wspierać markę. Niestety zamiast pracy nad kodem i rozwiązaniami ostatnio ludzie wolą tracić czas na górne gierki.

Jestem powiązany z /r/bitcoin od samego początku i sam uważam że z każdym rokiem idzie to w coraz gorszą stronę. Lobuje za jeszcze bardziej poważnymi zmianami. Społeczność wybierze to co im odpowiada i tyle
  • Odpowiedz
@nocnyjanek:
Nie każdy komentarz niezgadzający się z Core to trolling, na litość boską! Mówisz o szczeniackim zachowaniu, a sam piszesz takie rzeczy? Po co dawać shadow bany, zamiast normalne bany? Jak ktoś jest zorganizowanym trollem, to shadow ban mu nic nie zrobi. Odpowiem za ciebie: by ograniczyć przechodzenie ludzi do /r/btc.

Każdy ma swoją piaskownice i tyle.

To wypadałoby to jakoś zaznaczyć w FAQ/opinie subreddita, żeby nowi użytkownicy wiedzieli, dla
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Zawsze były 2 fronty o odmiennym zdaniu.

Każdy ma swoją piaskownice i tyle. Core dlatego ma zgraną społeczność


I pomyśleć, że Satoshi chciał, by bitcoin był otwartym projektem, by nie był niczyją własnością :(
  • Odpowiedz
Łatwo wyrywać fragmenty zdań i sklejać z nich zdania. Nikt ci nie broni, napisz swoją implementację pewnych rozwiązań - złóż na githuba, społeczność zdecyduje. Gdzie nie ma otwartości? Co chwile tworzą się forki różnych projektów bo każdy ma własną wizję. Po co dorabiać sobie jakieś teorie. Obraliśmy pewien kierunek, inne grupy obierają inny kierunek - możesz stworzyć własną społeczność i zrobić co tylko chcesz jak zdobędziesz odpowiednie poparcie.

Bitcoin nie jest niczyją
  • Odpowiedz
@Kliko: a tak poważnie, co jest nie tak? Wizja Satoshiego jest kontynuowana, bcash ma swój reddit, jak widać bitcoin core rządzi się swoimi prawami, po co na siłe babrać się w gównie skoro stworzony został projekt, społeczność pod Twoje potrzeby jak mniemam ?
  • Odpowiedz
Po co dorabiać sobie jakieś teorie.


@nocnyjanek: Bo niektórych boli dupsko, że cena X implementacji jest Y razy większa i nie mogą tego przeżyć. Te osoby pragną wyrzucić swoją frustracje na innych którym teoretycznie jest lepiej, aby im też było hoojowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jak nie mogą materialnie to chodziarz duchowo.Fork poszedł ktoś łyknoł propagandę anty Core kupił - poszedł BIG na 0.25 BTC
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: Ja ogólnie od paru lat mam to w dupie ale bez bólu więc coś w tym jest ( ͡º ͜ʖ͡º) - za jakiś czas się znudzi idea bitcoin cash i pojawi się kolejna rewolucja. Pracuje sobie nad tym co mi odpowiada i siedzę w społeczności ludzi którzy myślą podobnie. Reszta nie ma znaczenia, polecam Kliko - na tym polega wolność. Jak kończę tutaj i
  • Odpowiedz
@nocnyjanek:

siedzę w społeczności ludzi którzy myślą podobnie - na tym polega wolność


Teraz wszystko jasne. Mamy różne definicje wolności ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Teraz wszystko jasne. Mamy różne definicje wolności ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kliko: No tak bo zbierając się w grupie z ludźmi którzy myślą podobnie jak ja i wiem że wspólnie mogę coś z nimi budować nie jest dla ciebie wolnością.

Znów wybierasz tylko fragmenty moich wypowiedzi i łączysz w zdania ... jak do ściany rozmowa. Dobra mi jednak wystarczy, onkolog kosztuje.
  • Odpowiedz
@nocnyjanek:

Znów wybierasz tylko fragmenty moich wypowiedzi i łączysz w zdania ... jak do ściany rozmowa.


Dla mnie wolność to przede wszystkim możliwość rozmowy z tymi, którzy się ze mną nie zgadzają, póki zachowują względną kulturę w dyskusji. A wycięcie "reszta nie ma znaczenia, polecam Kliko" nie zmieniło sensu zdania, więc zluzuj portki.
  • Odpowiedz