Wpis z mikrobloga

Jak przerobić nową mapę na starą?

Mirki, podpowiedzcie coś :) Szykuję grę terenową dla dzieci - będą musiały odszukać "starożytny" skarb "rodzinny", który wcześniej sprytnie ukryję :). Po drodze będziemy rozwiązywać zagadki, szukać wskazówek i walczyć mieczem, łukiem, różdżką i kosturem :).

Chcemy wydrukować mapę okolic, na której zaznaczymy miejsce ulokowania skarbu. Tylko że to musi być stara mapa :). Poszukuję wtyczek czy nakładek na mapę, które mogą ją skutecznie postarzyć, żeby wyglądała jakby była zrobiona sto lat temu. Ktoś, coś?

#grybezpradu #zabawa #dzieci #mapy #grafika #larp #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ordowik: dziękuję! niestety jest to mała wieś, okolica zmienia się dość dynamicznie, więc szukając czegoś na starej mapie można po prostu absolutnie nic nie znaleźć. Potrzebne są drogi, tym bardziej, że to są małe dzieci i mogą się bać chodzić po chaszczach. Na razie szukam jakiejkolwiek w miarę dokładnej mapy okolic.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Jeżeli masz do dyspozycji Photoshopa i trochę cierpliwości, możesz zrobić coś wg tutoriala, np takiego: https://www.youtube.com/watch?v=7UASoZ5i7Yc . Jestem też prawie pewien, że widziałem wtyczki czy akcje do PS-a, które robiły podobne rzeczy tylko nie mogę teraz tego znaleźć.
Ale taki mały tip ode mnie - za dzieciaka też bawiliśmy się w takie gry, wspominam to zajebiście. Wujek pracował w urzędzie gminy, więc bez problemu załatwił fragment mapy okolicy. Zwykła,
  • Odpowiedz
  • 0
@kajtom musi po prostu wyglądać jak stara mapa, niekoniecznie piękna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety zero talentu i umiejętności obsługi Photoshopa.

Tymczasem mam większy problem. Nie mogę znaleźć mapy okolic na której możnaby narysować drogę do skarbu. Wszystkie są zbyt mało dokładne.
  • Odpowiedz