Wpis z mikrobloga

@Ostrzewtlumie: tylko, że oni zapełniają w jakimś stopniu pustkę po Neymarze poprzez zakup Dembele, a w środku pola nadal się nic nie zmieniło, bo tam mają największą lipę. Temat Seriego to też jakiś żart, raz się pojawia raz znika, także mało im czasu zostało.
@handsomejack: Gdyby chcieli to prawda jest taka, że Seri by już przeszedł, bo pieniądze do wyłożenia są (relatywnie) śmieszne, ale dla mnie to by było powtórzenie sytuacji z Denisem i Gomesem.

To co się zmieniło w środku pola to przesunięcie Roberto dzięki ściągnięciu Semedo i to może być realne wzmocnienie. Plus Paulinho gorszy od Gomesa nie będzie. Myślę, że strategia do końca okienka będzie taka, że albo Coutinho, albo nikt, żadnych
@Szreku: pięknie to będzie jak przyjdzie Coutinho a w klubie nie będzie Ardy, Vermaelena, Douglasa, Munira i Gomesa. Mam też strasznie mieszane uczucia co do Vidala, z jednej strony jakoś trudno gościa nie lubić ale z drugiej jest taką dziurą w obronie, że szkoda gadać.
@rerwen: Szczerze mówiąc nie wiem, ale chyba nie. Po prostu agenci zawodników nalegają na jak najniższe klauzule żeby zostawić sobie furtkę do trzepania kasy na później.
od dziś każdy ponad przeciętny będzie wart 100M


@Palto-W-Palo-Alto: Na dobrą sprawę transfery w podobnych kwotach mają miejsce już od lat - inflacja. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wartości to np. Chelsea za Torresa zapłaciła 115 milionów, za Shevę 135, za Shauna Wrighta-Phillipsa (!) 100 milionów. Jose Antonio Reyes kosztował Arsenal 90 milionów biorąc pod uwagę inflację.

Druga sprawa - w piłkę jest pompowane coraz więcej pieniędzy. Umowy sponsorskie są coraz wyższe,
@Minieri: według mnie bańka nigdy nie pęknie. Ceny będą co raz wyższe. Za 10 lat 1mld z transferu na nikim nie będzie robiło wrażenia. Ceny biletów będa co raz wyższe, zarobki co raz większe - więc chyba trzeba uznać to za normalność. Boli tylko, że takie patałachy z polskiej ligi zarabiaja nieadekwatne pieniądze do swoich umiejętności - bo przecież bańka się pompuje, koniunktura zwiększa ale poziom dalej #!$%@? ten sam.
od dziś każdy ponad przeciętny będzie wart 100M Na dobrą sprawę transfery w podobnych kwotach mają miejsce już od lat - inflacja. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wartości to np. Chelsea za Torresa zapłaciła 115 milionów, za Shevę 135, za Shauna Wrighta-Phillipsa (!) 100 milionów. Jose Antonio Reyes kosztował Arsenal 90 milionów biorąc pod uwagę inflację.


Jak to czytam to Ekstraklasa to nie jest nawet trzeci świat
@Minieri nie wiem jakim cudem według Ciebie inflacja (np Torres) w przeciągu 6 lat przełożyła się na podwójny!!! spadek wartości pieniądza... Według danych z ONS indeksu UKCPI2005 łączna inflacja w tym czasie do dnia dzisiejszego wyniosła nieco ponad 13%. Więc obecne ceny są chore, i nigdy wcześniej takich nie było. Są to dane tylko dla UK, ale transfer Torresa był w UK. Z kolei dla USD średni poziom inflacji w latach 2011
@Minieri nie mam pojęcia jak oni to wyliczali... Może razem z podatkiem, ale te kwoty wyglądają na niesamowicie zawyżone.

Edit: Z tego co piszą na dole to robią jakaś analizę porównawcza i szukają ekstremum wybiegającego znacznie poza średnia ze wszystkich transferów w danym roku i wyliczają własny wskaźnik inflacji cen piłkarzy. Niby jakiś sens to ma ale w żaden sposób nie ma realnego przełożenia na prawdziwą inflacje i według mnie o wiele