Wpis z mikrobloga

@cuck: Wrzucone Td04-16t z volvo plus EWG. - plan jest żeby wyciągnąć ile się da z tej turbiny (250-280hp).
Jak silnik będzie limitem to snujemy plany, żeby zrobić swap na SR20 - pozwoli osiągnąć spokojnie 400hp, a w tej budzie będzie killerem.
@moua: Ile taka cała zabawa kosztuje? Ile liczysz za takie robótki?
Do grande punto 1.4 8V to chyba tylko swap na tjet ma sens? A jeszcze większy po prostu sprzedanie 8v i kupienie całego tjeta?
@ElCidX: jeżeli takie soft turbo miałbym robić to 10-11k na nowych częściach (z moją pracą liczę), a na używanych można trochę urwać.
Nie wiem jak wyglądają ceny grande punto z 1.4 i w tjetem, ogólnie pytanie czy chcesz furę seryjną czy chcesz mieć dłubną :P - każdy musi sobie to sam przekalkulować.

Co do względnie nikomu nie potrzebnych silników, to ponowym roku będę doładowywał m43b16 (8v) w e36, będziemy celować w
@ElCidX: nie znam się na Fiatach (nie będę zgrywał eksperta), ale pewnie można znaleźć jakieś informacje na ten temat w necie (zagraniczne źródła)
@moua: podobno tak kiedyś czytałem, że samym chipem można zrobić 200 koni bez problemu jak silnik jest w dobrym stanie. Tylko ciekawe jak reszta podzespołów jest na to wtedy przygotowana :)
@ElCidX: pewnie wytrzyma, jak wszystkie starsze samochody - były kiedyś robione z większym zapasem, chociaż aktualne samochody, niektóre modele także mają duże zapasy.