Wpis z mikrobloga

Odebrałem wyniki kompleksowych badań z krwi i moczu.Chciałbym żeby jakiś mądry Mirek prawie #lekarz pomógł mi je zinterpretować.Oczywiście wybieram się do specjalisty po weekendzie.Krótko streszczę tylko swoją sytuację.37lat,184cm/84kg.W ostatnich 5 miesiącach: spadek wagi ze 103kg do obecnych 83kg.W tym czasie zdrowa dieta/odżywianie (tak mi się wydaje). Zero alkoholu (wcześniej dużo piwka). Nigdy nie paliłem i nie palę papierosów.Naturalnie włożyłem dużą aktywność fizyczna w postaci biegania tzn. około 250-300 km /miesięcznie.Ważną sprawą jest także nadciśnienie bo od 5 lat brałem leki a konkretnie HTC Lisiprol 10+12.5 mg. oraz Amlopin 10mg.Po takim spadku wagi jednak dawki okazały się za silne (spadało ciśnienie i czułem się słabo) i obecnie od tygodnia nie biorę nic (stopniowo odkładałem pod kontrolą lekarza). Te badania były jednak jeszcze robione na mniejszych dawkach tych tabletek na nadciśnienie. także coś tam może być przez to podwyższone? #zdrowie #badaniekrwi #medycyna #szpitalnadoriel #mikrokoksy #dieta #badania
n.....9 - Odebrałem wyniki kompleksowych badań z krwi i moczu.Chciałbym żeby jakiś mą...

źródło: comment_GK2fRP5zXCjwbXF1zOdvvCMipmBF7LeL.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@niewiem1979: Ja bym się przyczepiła trochę do TSH i fT4, ale to może być spowodowane redukcją.
Cholesterol całkowity niski.
I ta niedokrwistość,zanim zaczniesz suplementować żelazo to ferrytynę zbadaj,bo w większości przypadków suplementowanie żelaza nic nie daje.
  • Odpowiedz
@niewiem1979 zalecam odpuszczenie redukcji i 2 tygodnie pokrycia zapotrzebowania kalorycznego. Wtedy powtorz badania i zobacz co i jak. Niemniej do lekarza tak czy siak sie zglos
  • Odpowiedz
@niewiem1979: Masz cztery kolumny, 1 - nazwa parametru, 2 - wartosć zmierzona, 3 - jednostka miary, 4 - norma. Googlasz wszystko co ma wartość zmierzoną poza przedziałem normy. Kojarzę tylko erytrocyty, które wskazują na lekką anemię. Jedz buraki albo suplementuj żelazo. Będziesz żyć. Przekroczenia wyglądają na niewielkie ale zapytaj lekarza.
  • Odpowiedz
@niewiem1979: Może coś z tego Ci się przyda:
Jeśli chcesz żyć zdrowiej/szczuplej/i lepiej się czuć:
Złota zasada nr 1 - żryj mniej :) *[1]
Złota zasada nr 2 - nie pij i nie jedz śmieci.
Ogólnie i na szybko:
- Wszystko zależy od dawki. Nie substancja szkodzi/pomaga - tylko jej ilość. Jesz czegoś za mało -> to np.: niedobory = źle. Jesz czegoś za dużo -> to np.: nadwaga, otyłość, stany
  • Odpowiedz
@niewiem1979 wysoki poziom przeciwciał przeciwko antygenowi wirusowego zapalenia wątroby typu B świadczy o kontakcie z wirusem. Taki wynik jest możliwy po szczepieniu lub po zakażeniu wirusem. Należy wykonać antyHbs, Hbs oraz antyHbc celem potwierdzenia lub wykluczenia zarażenia
  • Odpowiedz