Wpis z mikrobloga

Odebrałem wyniki kompleksowych badań z krwi i moczu.Chciałbym żeby jakiś mądry Mirek prawie #lekarz pomógł mi je zinterpretować.Oczywiście wybieram się do specjalisty po weekendzie.Krótko streszczę tylko swoją sytuację.37lat,184cm/84kg.W ostatnich 5 miesiącach: spadek wagi ze 103kg do obecnych 83kg.W tym czasie zdrowa dieta/odżywianie (tak mi się wydaje). Zero alkoholu (wcześniej dużo piwka). Nigdy nie paliłem i nie palę papierosów.Naturalnie włożyłem dużą aktywność fizyczna w postaci biegania tzn. około 250-300 km /miesięcznie.Ważną sprawą jest także nadciśnienie bo od 5 lat brałem leki a konkretnie HTC Lisiprol 10+12.5 mg. oraz Amlopin 10mg.Po takim spadku wagi jednak dawki okazały się za silne (spadało ciśnienie i czułem się słabo) i obecnie od tygodnia nie biorę nic (stopniowo odkładałem pod kontrolą lekarza). Te badania były jednak jeszcze robione na mniejszych dawkach tych tabletek na nadciśnienie. także coś tam może być przez to podwyższone? #zdrowie #badaniekrwi #medycyna #szpitalnadoriel #mikrokoksy #dieta #badania
n.....9 - Odebrałem wyniki kompleksowych badań z krwi i moczu.Chciałbym żeby jakiś mą...

źródło: comment_GK2fRP5zXCjwbXF1zOdvvCMipmBF7LeL.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • 1
@niewiem1979 dołącz więcej żelaza do diety albo pobierz w tabletkach przez miesiąc. Kwas moczowy może świadczyć o bogatobialkowej diecie, problemach z nerkach lub dnie moczanowej. Kiedyś miałeś obrzekniety, bolesny paluch u stopy? Pij więcej wody i zmniejsz białko w diecie. daj znać po weekendzie co powiedział lekarz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nicy: jem dużo białka rzeczywiście, miałem paznokiec wrośnięty i chodziłem z nim pół roku ale to było 5 lat temu. Teraz w sumie zawsze mam coś tam z palcami u nóg i paznokciami ale wynika to z tego że biegam a żaden biegacz nie ma idealnych paznokci i palcu u nóg.
  • Odpowiedz