Wpis z mikrobloga

Yo Mirabelki i Miralesy z #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto.

W najbliższą niedzielę, 27.08, razem z @IrvinTalvanen wybieramy się kajakami po Gdańsku i okolicach.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają ochotę się dołączyć i spędzić niedzielę inaczej niż zwykle.
A nawet tych, co mnie nie lubią i mają na czarnolisto -- nie będziemy tego sprawdzać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trójmiejski Kajak - WykoEvent

Plan A: Absolutne minimum: Motławą przez Śródmieście, zahaczyć o Muzeum IIWŚ, potem Martwą Wisłą i powrót zygzakowatym Opływem Motławy (o ile śluza pod Elbląską nie będzie zamknięta).

Rozszerzenia planu A:
Plan B: Bardzo Ambitny:przed skręceniem z Martwej Wisły w Opływ Motławy -- długa prosta w stronę Wyspy Sobieszewskiej, nawrotka i powrót Opływem.

Plan C: Casualowo: nie płyniemy do Sobieszewa, ale po ogarnięciu Opływu Motławy -- skręcamy w stronę Krępca, i nawrotka do Gdańska.

Data: niedzielę, 27.08, godzina 12:00
Miejsce: przystań kajakowa Żabi Kruk, ul. Żabi Kruk 15.
Koszt: cennik dostępny TUTAJ, czasowo dokładnie nie wiemy jak wyjdzie, zależy od tempa. Szacunkowo:
Plan B to na bank konieczność wzięcia kajaka na cały dzień
Plan C -- 3h powinny starczyć
Plan A -- 2 godziny to aż nadto.
Każdy wynajmuje sobie kajak indywidualnie, jakby zebrało się więcej osób to spróbowałbym zarezerwować kajaki.

Kilka uwag:
- W kajaku nie można spożywać alkoholu. Pomijając już fakt, że na Motławie jest duży ruch i fale, to za pływanie pod wpływem kajakiem można stracić Prawo Jazdy. A Policja tam pływa motorówką, więc nie warto ryzykować.
- Płyniemy w kapokach. Wiem, że trochę niewygodnie i przypałowe, ale jednak to rzeka z dużym ruchem i falami, nie warto ryzykować dla kozaczenia.
- Warto zabrać butelkę wody, jakąś czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

Jak ktoś nigdy nie pływał kajakiem i chciałby spróbować -- to bez obaw, to naprawdę proste a w dodatku miła odmiana.

Wołam parę "towarzyskich" i "aktywnościowych" tagów:
#rowerowetrojmiasto #trojmiejskiewykopiwo #trojmiejskimotospot #trojmiejskikajak
Polinik - Yo Mirabelki i Miralesy z #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto.

W najbliżs...

źródło: comment_f0GFfsVn4B4919Q9VZTGYn6VIQ6Q3Pbh.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Awkward_Tit: Jak na razie policzyłem że 6 kajaków będzie. Ewentualnie mogę tam podejść i zarezerwować I podpytać, czy te zorganizowane to są liczne i czy im opróżniają magazyn.
W ostatnią niedzielę wszedłem z ulicy i nie było problemu.
Zawsze jest też druga wypożyczalnia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik o w moje urodziny () szkoda że właśnie przez to przyjeżdża jakaś ciotka klotka i nie mogę przyjść bo kajaki lubię (,)
  • Odpowiedz
@Polinik: pomysł zajebisty, można ze swoim kajakiem? :) wzbogaciłbym jeszcze o rundke przy remontówce - fajne widoki, ale tam moze być duzy ruch na wodzie, wiec przy duzej liczbie kajaków może byc kłopot i słabsze jednostki zostałyby wyeliminowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hrbmx:
Jak masz -- to kto Ci zabroni go zwodować i się podłączyć?
A z ciekawości -- gdzie go trzymasz, gdzieś w hangarze przy wodzie? Ja od 10 lat myślę o kupnie swojego, ale nie wiem, gdzie go trzymać.

Przy remontówce nie można -- tam jest zakaz dla kajaków (nie wiem, czy jakiś przepisami narzucony, czy tylko wypożyczalnia zabrania w obawie o bezpieczeństwo).
  • Odpowiedz
@Polinik:
trzymam go w garażu podwieszony na taki kaszubski patent.
mialem okazję pare razy tamtedy plynąć (niedaleko b90, wzdłuż wiślnej i powrót przy remontówce, ale nikt mnie nie ścigał, chociaż może to fuks był. Fakt, że czasem bywa tam dość gęsto :)
  • Odpowiedz
@hrbmx: Nie będę ryzykować z grupką ludzi, których nie znam. Tam głęboko i dużo dużych statków pływa.

Co do kajaka to najchętniej kupiłbym sobie i trzymał gdzieś nad wodą, żeby nie wozić,ale nie wiem czy jest takie miejsce w Gdańsku.
  • Odpowiedz
@Polinik: pewnie, nie ma co świrować,
a jeśli chodzi o przechowywanie to obawiam się ze musiałbyś kupić apartament nad Motławą, może ktoś podpowie.
  • Odpowiedz
@Polinik: ehh, nie spodziewałem się takiej pogody i tego, że jakieś choróbsko mnie bierze, a śmiganie kajakiem po deszczu pewnie tylko zaostrzyłoby ten efekt więc niestety ale kajaki na dziś sobie odpuszczę(,) za to innym razem na pewno chętnie się wybiorę.

planujecie może jakiś afterek po kajakach, piwko czy coś? na coś takiego mógłbym wpaść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz