Wpis z mikrobloga

Yo Mirabelki i Miralesy z #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto.

W najbliższą niedzielę, 27.08, razem z @IrvinTalvanen wybieramy się kajakami po Gdańsku i okolicach.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają ochotę się dołączyć i spędzić niedzielę inaczej niż zwykle.
A nawet tych, co mnie nie lubią i mają na czarnolisto -- nie będziemy tego sprawdzać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trójmiejski Kajak - WykoEvent

Plan A: Absolutne minimum: Motławą przez Śródmieście, zahaczyć o Muzeum IIWŚ, potem Martwą Wisłą i powrót zygzakowatym Opływem Motławy (o ile śluza pod Elbląską nie będzie zamknięta).

Rozszerzenia planu A:
Plan B: Bardzo Ambitny:przed skręceniem z Martwej Wisły w Opływ Motławy -- długa prosta w stronę Wyspy Sobieszewskiej, nawrotka i powrót Opływem.

Plan C: Casualowo: nie płyniemy do Sobieszewa, ale po ogarnięciu Opływu Motławy -- skręcamy w stronę Krępca, i nawrotka do Gdańska.

Data: niedzielę, 27.08, godzina 12:00
Miejsce: przystań kajakowa Żabi Kruk, ul. Żabi Kruk 15.
Koszt: cennik dostępny TUTAJ, czasowo dokładnie nie wiemy jak wyjdzie, zależy od tempa. Szacunkowo:
Plan B to na bank konieczność wzięcia kajaka na cały dzień
Plan C -- 3h powinny starczyć
Plan A -- 2 godziny to aż nadto.
Każdy wynajmuje sobie kajak indywidualnie, jakby zebrało się więcej osób to spróbowałbym zarezerwować kajaki.

Kilka uwag:
- W kajaku nie można spożywać alkoholu. Pomijając już fakt, że na Motławie jest duży ruch i fale, to za pływanie pod wpływem kajakiem można stracić Prawo Jazdy. A Policja tam pływa motorówką, więc nie warto ryzykować.
- Płyniemy w kapokach. Wiem, że trochę niewygodnie i przypałowe, ale jednak to rzeka z dużym ruchem i falami, nie warto ryzykować dla kozaczenia.
- Warto zabrać butelkę wody, jakąś czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

Jak ktoś nigdy nie pływał kajakiem i chciałby spróbować -- to bez obaw, to naprawdę proste a w dodatku miła odmiana.

Wołam parę "towarzyskich" i "aktywnościowych" tagów:
#rowerowetrojmiasto #trojmiejskiewykopiwo #trojmiejskimotospot #trojmiejskikajak
Polinik - Yo Mirabelki i Miralesy z #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto.

W najbliżs...

źródło: comment_f0GFfsVn4B4919Q9VZTGYn6VIQ6Q3Pbh.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@krzysssi33k:
W sensie mamy teraz prosić i zachęcać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@spokoromek:
Plagiat, powinieneś załączyć bibliografię i źródło cytatu.
"Wielka Księga Ściem. Praca Zbiorowa. str. 54."
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@parasolki:
Mnie czy Irvina? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@niemasprawy:
To miło, zapraszamy. Obawiam się, że spotkania Hitlera nie gwarantujemy. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz