Wpis z mikrobloga

Nure-onna (濡女 "Mokra kobieta") Yokai o kształcie ogromnego węża z głową kobiety, mówi się że mogą osiągać nawet 300 metrów długości, w innej odmianie posiada też ludzkie ramiona. Nure-onna przebywa w wodzie blisko brzegu, aby zwabić swoje ofiary posługuje się magicznym podstępem, przybierając postać kobiety z dzieckiem wzywającej o pomoc. Gdy człowiek zbliży się do potwora, ten poprosi by potrzymać jego "dziecko", które natychmiast staje się coraz cięższe, w końcu przygniatając ofiarę do ziemi, wtedy demon pożywia się jej krwią, zlizując ją z ran swym wężowatym językiem.

Czarnolisto( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #yokainadzis
#japonia #ciekawostki #mitologia
Utsuro - Nure-onna (濡女 "Mokra kobieta") Yokai o kształcie ogromnego węża z głową kobi...

źródło: comment_QwAcdtGP8TU7QiLfTyAOg4Q3wvCmqBaY.jpg

Pobierz
  • 13
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Utsuro kolejny twój wpis mi się rzucił w oczy i ja czegoś nie kumam, po co były yokai? baba jaga była po to aby się dzieci bały same oddalać, a takie coś? nie ratuj dzieci bo to diabeł, nie rozumiem. ale kontent fajny plusik
@monstermancz: Myślę, że to w dużej mierze bujna wyobraźnia dawnych Japończyków (jak i obecnych zresztą podobnie, o miejskich legendach też planuję coś powrzucać) . Faktycznie jakby się zastanowić to wiele demonów słowiańskich mogło symbolizować jakieś zagrożenia. Utopiec - nie zbliżaj się do wody, Południca - udar słoneczny. Innymi tłumaczono sobie różnie zjawiska np paraliż senny (nocne zmory), albo pechowy ciąg zdarzeń (licho). Trzeba też wziąć pod uwagę odmienność kulturową, wpływy religijne
@Utsuro po prostu jak o tym czytam to nic dziwnego że japończycy maja się nawzajem gdzieś, nie zwracają na siebie uwagi, są bardzo zamknięci. to jest niesamowite że kiedyś ktoś albo grupa ludzi postanowiła tworzyć cos co rzutuje na cywilizacje do dziś
@monstermancz: Nie wiem czy to akurat kwestia yokai :p Każda kultura ma swoje wady i zalety, chociaż w Japonii i tak chyba lepiej ze współczuciem niż w Chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na zachodzie większy nacisk kładzie się na jednostkę, w Japonii liczy się przede wszystkim poczucie przynależności do społeczeństwa. Już w dawnych czasach jedną z najważniejszych rzeczy była lojalność swemu panu lub klanowi. A dlaczego kultura
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.