Wpis z mikrobloga

Mirki, mam 20 lat, 85,5kg, ok.22% tłuszczu. Teraz chodzę do pracy w biurze, więc mam okazję kupować to co chcę i jeść systematycznie. Do tego są pieniążki na karnet na siłownię. W szkole grałem w siatkę, teraz znowu chciałbym grać w amatorskiej lidze, ale przeszkadza troszkę waga, więc chciałbym chociaż do listopada/grudnia zlapac lepsza sylwetkę. Metabolizm mam średni, od małego lubiłem zjeść, ale od początku lipca jadam już systematycznie. Głównie dzięki możliwości w pracy. Moje pytanie - jaki artykuł polecacie, abym zrozumiał układanie diety i czy biegać czy chodzić na siłownię ? I co wtedy na tej siłowni ćwiczyć- pod spalanie czy już od razu pod muskulaturę? Mam nadzieję,że ten tekst nie jest żałosnym przedstawieniem ;)
#dieta #silownia #bieganie
  • 7
@antarhei: Po pierwsze przeczytaj artykuł z belki tagu, po drugie siłka i klasyczne FBW (polecam FBW Sakera), po trzecie micha na początek bym dał 2700 - 2800 kcal białko 2g/kgmc, tłuszcz przynajmniej 1g/kgmc reszta węgle, jak zaczniesz trzymać michę obserwuj wagę i pomiary, jak nic nie będzie szło w dół obcinasz przykładowo 100 kcal i znowu czekasz tydzień lub dwa jak pójdzie to git jak nie to powtarzasz operacje z obcięciem