Wpis z mikrobloga

@PrawieJakBordo:
Bilet na pociąg Przewozów Regionalnych a.k.a. PolREGIO jest ważny przez 6 godzin (licząc od godziny wypisanej na bilecie). Nie na konkretne połączenie. Tak więc, jeśli mniej więcej wiesz o której porze dnia chcesz podróżować, śmiało możesz nabyć bilet przez Internet z wyprzedzeniem, bez obaw o dokładną godzinę odjazdu.
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: sprawdź na pkp jaki skład jedzie, z reguły jest to klimatyzowany Newag/Pesa, ale nadal można trafić na kibel. W tych nowych składach są biletomaty obsługujące karty płatnicze (gotówki nie), jeśli nie działa lub nie masz karty to kupisz normalnie u konduktora bez doliczonej opłaty (chyba, że kupujesz gdy pociąg stoi jeszcze w Rzeszowie/Przemyślu). Jak raz postoisz w kolejce do kasy bo ##!$%@? pomylą kasę z informacją, to będziesz już zawsze
  • Odpowiedz
@Fidelis: To tak
Krosno - Rzeszów(autostop, 0 zł)
Rzeszów - Przemyśl ( regio, 6 zł)
Przemyśl - Medyka ( maszruta 2 zł)
Medyka - stacja Dzierż Kordon (zapewne z buta, albo podobno 1 UAH ~16 gr marszruta)
stacja Dzierż.Kordon - Lwów (elektryczka, taki pociąg, podobno 20-25 UAH, więc jakieś 4 zł)
Lwów Dworzec- hotel (tramwaj, 4 UAH, 60 gr)
Łączny koszt przejazdu to mniej niż 15 zł za ponad 250 km
  • Odpowiedz
@Fidelis: @potrzebie: @WinnoNiewinna: @celtics: @jedzczarnekoty: Bilety na regio kupione, Rzeszów-Przemyśl, pokazało cenę 13.22 PLN, ale pojawiła się informacja o promocji przy zapłacie za pomocą Visa Checkout i w sumie pobrało mi z konta... 6,61 zł. Czyli jeden bilet na 80km trasę kosztuje 3 zł i 30 groszy XD (taniej to tylko polskibus/neobus za 1zł+1zł rezerwacja :P)

Dzięki wszystkim za wskazówki!

I jeszcze dla zainteresowanych cała trasa wraz
  • Odpowiedz
@Fidelis: Krosno-Rzeszów (1.5h z łapaniem stopa)
Rzeszów Przemyśl 2h
Przemyśl-Dzierż Kordon (wlacznie z przejsciem granicy liczę godzinkę- 1.5h
Dzierż Kordon-Lwów 2h
Więc coś koło 7-8 h zapewne. Ale mam czas więc nie przeszkadza mi ten czas :)
  • Odpowiedz