Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szukam kogoś kto kupił i już mieszka od jakiegoś czasu w nowym budownictwie. Chce kupić w styczniu mieszkanie i po intensywnym poszukiwaniu na rynku wtórnym w mojej głowie zrodził się pomysł na mieszkanie od dewelopera. Chciałem zapytać jak wrażenia. Czy uważacie, ze postąpiliście słusznie? Jakieś mankamenty po czasie wyszły, na co zwrócić uwagę?:)
#mieszkania #mieszkanie #budownictwo #nieruchomosci
  • 14
@mraauuu: szukam w mieście gdzie różnica między wtórnym, a pierwotnym to jakieś 1000 zł/m2. Z czego wydaje mi się, że komfort użytkowania nowego mieszkania będzie większy. Oglądałem parę mieszkań z wtórnego i większości części wspólne nie były za ciekawe lub było bardzo ciasno jeżeli chodzi o parking. W nowym mieszkaniu mam możliwość zakupu miejsca parkingowego w garażu. Dodatkowo myślę o wartości mieszkania przy późniejszej sprzedaży lub wynajmie.
Poza tym nie rezygnuje
@maxoxo: ale liczysz, że wtórny stan "do wprowadzenia" a mieszkanie od developera to zakup + wykończenie?
Generalnie obecnie kredyt na mieszkanie dostaniesz, ale na wykończenie już musisz mieć z własnej kieszeni. Na rynku wtórnym kupujesz i się wprowadzasz - no ale jest minus, może być urządzone nie tak jak chcesz.
@maxoxo: Części wspólne są ładne do czasu aż wprowadzą się lokatorzy. Może to Cię zaskoczy, ale to oni je niszczą :P O cenie najmu decyduje głównie lokalizacja, i stan, a nie wiek. Dodatkowo w nowym budownictwie ściany są z zewnątrz izolowane, ale w środku to jak kartka papieru, więc w pogodę jak tego lata chłodniej jest w starym budownictwie z pełnymi ścianami.
@szcz33pan liczę się z tym, że mieszkanie trzeba wykończyć jednak z moim obliczeń wynika, że koszt remontu z rynku wtórnego jest taki sam jak wyposażenia mieszkania od dewelopera :p
Nie chce mieszkać w PRLu :p

@krzysztof114 tu raczej nie chodzi o stopień zniszczenia, a o ich wygląd. Zdecydowanie przyjemniej będzie mi korzystać z nowoczesnego budownictwa, ładnie wykończonych korytarzy i klatek schodowych, wind cichobieżnych czy parkingu w środku budynku niż korytarzy bez dostępu
@maxoxo: Ja w moim otoczeniu zauważyłem, że:
1) Mieszkania z "PRL" po remoncie (umeblowana kuchnia i łazienka) jest o kilka stów tańsza niż od developera (gdzie jeszcze trzeba zrobić wykończenie)
2) Mieszkania z PRL do remontu potrafią być tańsze o 2-3 tysiące od nowych mieszkań od developera, gdzie do remontu to wymiana praktycznie wszystkiego (drzwi, parapety, grzejniki, instalacja elektryczna, czasem rury w pionach etc).
3) Mieszkania od developera jest taniej wykończyć
@maxoxo: wygląd to rzecz bardzo względna. Trafisz i na wtórnym super zadbane osiedla. Raczej nie patrz pod kątem to albo to, tylko szukaj pod kątem lokalizacji i innych ważnych dla Ciebie cech. Rynek pierwotny ma sporo wad, ale i wtórny nie jest idealny.
@krzysztof114 absolutnie nie wykluczyłem całkowicie rynku wtórnego :) po prostu jednak żeby wtórny się opłacał to aktualnie trzeba trafić okazję. Z tego co widzę wszystkie lepsze mieszkania znikają z ogłoszeń w ciągu jednego dnia :)
@maxoxo: Wszystko zależy od jakości wykonania.. w nowym może być super, a możesz mieć wilgoć, przemarzanie ścian, kapanie z sufitu, po kolana wody w piwnicy..

Gdzie można kupić mieszkanie za 1k / m2? W Gdańsku to piwnicy za to nie kupisz, a co dopiero mieszkanie.