Wpis z mikrobloga

@krakrak97: Za około godzinę, napiszę bo nie mam wagi w domu. wzrost około 172(+/- 2m), 18 lat, wagę podam za około godzinę bo zważę się na siłowni ale na ok coś kolo 70-80.
@samosiazosia: Bez bara, same płyty.
@prnppp: @nbzwdsdzbcps:
@SportoweSuple: Zmieniać progresję czyli ilość powtórzeń czy co?
Ale w przysiadach też słabo idzie bo dopiero będę do 40kg dobijał i sprawia mi to sporo trudu. Tak
@Carotas: Ok, to

1) Nie podawaj wagi BEZ bara. Podaje sie zawsze z barem bo bar tez wazy.
2) Masz 18 lat wiec to jest swietny moment na bulk (wspomaga cie okres dojrzewanie = wiekszy potencjal hormonalny = szybsze gainy)
3) Progres po 6 miesiacach masz bardzo slaby.

Problem brzmi jak: Za malo jedzenia LUB za malo snu.

PS. Progresji nie zmieniaj. Na liniowej powinienes dojsc na siadzie do ~2xBW. Chcialem
@samosiazosia: Dobra rozumiem, z snem to różnie bywa jak i z jedzeniem ale chyba pójdę do dietetyka pod koniec jesieni. W sumie bardziej zależałoby mi na gainsach+sile niż samej masie bo chciałbym za parę lat przejść na street workout, tylko na razie za słaby na to jestem.
@SportoweSuple: @odwrocone_ytrewq: Dobra czaję.

A kardio/HIIT może mi pomóc w progresji siłowej? Bo z jednej strony spala dużo kalorii ale z drugiej
@Carotas: Musisz sie przylozyc do snu i jedzenia. 7h to jest niezbedne minimum. Optymalnie 8h lub wiecej. W kwestii jedzenia nie musisz isc do zadnego dietetyka, uzyj kalkulatora online takiego jak fitcal.me, oblicz sobie kalorie (pi*oko bedziesz mial kolo 2500kcal) i sledz z MyFitnessPal. Jezeli po tygodniu, dwoch nie bedziesz mial zadowalajacego progresu podibj o 300kcal i tak w kolko. Poznaj i sluchaj swojego ciala. W twoim wieku nie mialbym problemu
@samosiazosia z tymi talerzami to tacja, u mnie minimalnie mają 1.25kg
Odnośnie diety, to zwracać uwagę na białko, węglowodany czy tylko kalorie? (
@krakrak97 po zważeniu 75 kg) i jeszcze jedno pytanie: jak teraz mam ból nadgarstka to odpuszczać trening dopóki przejdzie czy robić cały czas.(ból nawet przy pisaniu na telefonie( ͡° ʖ̯ ͡°))

@SportoweSuple
@odwrocone_ytrewq
@nbzwdsdzbcps
@prnppp i dzięki wielkie za pomocą pomoc bo trochę to dla
Carotas - @samosiazosia z tymi talerzami to tacja, u mnie minimalnie mają 1.25kg 
Odn...

źródło: comment_vJ427xKGBxQM28Z4jVAexAh3hQYjKQJg.jpg

Pobierz
@Carotas: Nie no macrosy musza sie zgadzac. Nie polecam diety Low Carb High Fat na progresowanie. Ale tluszczy tez nie tnij za mocno bo sa wazne w gospodarce hormonalnej. Białko na na progresowaniu i w twoim wieku tez nie jest krytyczne (z wiekiem sie to zmienia). To co napisal @odwrocone_ytrewq generalnie sie zgadza ale z zarciem jest tak, ze musisz sporo wyprobowac zeby znalezc wlasne optimum wiec zacznij od tego i
@Carotas: To sa juz szczegoly. Jedz duzo warzyw. Ja osobiscie suplementuje multiwitamine, witamine D, zinc, magnez, i fish oil. Ale nie sadze zeby to mialo wieksze znaczenie. Z typowych gymowych supli to nie wychodz poza kreatyne i zwykle bialko (bo po prostu szybciej po treningu wypic bialko + banan, a kolacje odlozyc na chwile pozniej), wszystko inne to marketing.

Tak, zacznij proporcji podanych przez @odwrocone_ytrewq a dalej eksperymentuj na wlasna reke.