Wpis z mikrobloga

@MrBanana: Podstawa to kontenery STL, jakie maja zlozonosci pamieciowe i obliczeniowe metody wstawiania, usuwania, modyfikacji na poszczegolnych kolekcjach. Jak "pod spodem" kolekcje sa zaimplementowane.
@MrBanana semantyka przenoszenia, dedukcja typów przy auto, wirtualne funkcje i dziedziczenie, RAII, przeładowanie operatorów (ADL!). Przy stanowisku juniora bardziej jednak spodziewałbym się podstaw C++, algorytmiki oraz pisania jakichś małych fragmentów kodu. Na rozmowie na praktyki miałem do napisania scoped_ptr.
scoped_ptr.


@GitLog: Naprawdę musiałeś napisać implementacje tej funkcji z głowy? Już pomijam fakt, że pierwszy raz o niej słyszę. Dedukcja typów auto jest w sumie taka sama jak przy szablonach, z jednym wyjątkiem.
@GitLog: a oni ci dali komputer w sensie masz tu kompa napisz to czy mogłeś to zrobić w domu, bo trochę się stresuje jakbym miał to pisać przy nich i bym zapomniał czegoś przez stres
@MrBanana pisałem na tablicy, to było w Nokii. Po napisaniu "bazy", dodałem przenoszący konstruktor oraz operator przypisania i to było więcej niż dobrze jak na kogoś na praktyki :-). Luz, to rozmowa - jak z czymś masz problem, po chwili zastanowienia mów. Niska komunikatywność czy udawanie, że coś się wie i zmyślanie są gorsze od braków w wiedzy.
@MrBanana: Zależy od rekrutera oraz firmy, czasami mogą być to proste pytanie, żeby sprawdzić znajomość podstaw oraz umiejętność myślenia, czyli kilka linijek kodu (5-10) z malym bledem, aby zdiagnozować co program wykona, jakaś prosta funkcja do napisania i jakiś problem do rozwiązania.