Wpis z mikrobloga

W sumie nic nie mam do katolików. Ale czy oni muszą się z tym tak obnosić?! Rozumiem, modlić się czy coś w domowym zaciszu, nic mi do tego co ludzie robią pod swoim dachem, ale oni robią wszystko, żeby normalni ludzie od razu wiedzieli kim oni są - jakieś łańcuszki na szyjach, krzyżyki, pochody, walenie tymi dzwonami na całe miasto - nawet naklejki mają na samochody. Czy to musi być takie nachalne? Nie wyobrażam sobie mieć dziecka w takim świecie, co jeśli będę z nim w mieście i zobaczymy ich, jak klęczą i mruczą pod nosem, albo ściskają te swoje kuleczki na sznurku?
-Tato, co oni robią?
-Wiesz, ci ludzie wierzą, że istnieje taki niewidzialny pan który wszystko widzi i jeśli oni będą robić albo myśleć inaczej, niż on chce, to będzie ich torturował w nieskończoność
-Fuj! Tato, to moralnie obrzydliwe!
-Wiem, ale to ich wybór i należy go szanować, w końcu nikogo poza sobą nie krzywdzą.
I pęknie mi wtedy serce. bo w imię tolerancji będę kłamał. Bo to nie jest tak, że nikogo nie krzywdzą. To jest właśnie najgorsze, że oni chcą mieć dzieci. Jak normalni ludzie. I mogą je mieć! A przecież to oczywiste, że dziecko wychowane w katolickiej rodzinie też wyrośnie na katolika. Jestem tolerancyjny, no ale ludzie! Bez przesady! To są dzieci! Ja w ogóle nie uważam, że rząd powinien ludziom coś zakazywać albo nakazywać, no ale akurat z tym by mogli coś zrobić, z tym trzeba coś zrobić! Już nawet nie wspominam o tym, że to zupełnie sprzeczne z naturą, znacie jakiś inny gatunek, który odprawia obrządki religijne?!


CzarnyKot - W sumie nic nie mam do katolików. Ale czy oni muszą się z tym tak obnosić...

źródło: comment_NatDe0huPMLECD3w6XtaJP8E719MRYlE.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
Ale skoro nie wierzysz w kogoś kto stworzył nasz wszechswiat to rozumiem, że w big bang też nie? No bo jak może powstać coś z niczego? Albo jak może istnieć coś "od zawsze", jak sam zauwazyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie można powiedzieć, że postało z niczego, bo to by umieszczało to jakoś w czasie, a nie istniało żadne "przed", według tego modelu czas powstał w tym zdarzeniu. Żeby to zrozumieć trzeba najpierw przeprogramować swoje postrzeganie czasu i przestrzeni. Poza tym nie jest tam powiedziane, że coś powstało z niczego, jest to określenie momentu rozprzestrzeniania się czasu, przestrzeni i wszystkiego co w nich osadzone.

Jakas istota rozumna musi za tym stać.

Nie, i nie bardzo można określić czym jest w ogóle istota rozumna, dopisywanie sobie czegoś, zmyślanie rozwiązań na oślep
  • Odpowiedz
@worldmaster: Czy ty serio wierzysz w to wszystko co tam pieprzysz? xD Mi się nawet dyskusji nie chce podejmować XDDDD A z niczego nie ma problemu, żeby coś powstało. Zamiast pseudointelektualizować zrób studia z kwantowej teorii pola to ogarniesz, że próżnia to nie jest czysta próżnia bez niczego. A resztę #!$%@?, że symulacja to najlepsze wyjaśnienie powstania wszechświata nawet nie skomentuję.
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: @Czarny_Kot_:
Byłem ostatnio w Laosie. W sumie nic nie mam do mnichów. Ale czy oni muszą się z tym tak obnosić?! Rozumiem, modlić się czy coś w domowym zaciszu, nic mi do tego co ludzie robią pod swoim dachem, ale oni robią wszystko, żeby normalni ludzie od razu wiedzieli kim oni są - jakieś pomarańczowe wdzianka, łyse głowy, pochody, walenie tymi dzwonkami na całe miasto - nawet
kinlej - @CzarnyKot: @CzarnyKot: 
Byłem ostatnio w Laosie. W sumie nic nie mam do mn...

źródło: comment_9DaUJiCMf6vlayyi71hwgJVQKUkcXqCM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vind: @voor: Toteż napisałem że obecny stan wiedzy naukowej jest w takim miejscu że nadal gówno wiemy nt. tego dlaczego i jak powstał nasz wszechświat :) A jeśli wydaje się komuś że już wie na postawie obecnych badań to znaczy, że stoi w miejscu gdzie stali fani geocentryzmu.
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Nie zmieniaj tematu. Porównałem jedynie fakt przejawiania się w życiu homoseksualizmu i chrześcijaństwa. Dostrzeżenie podobieństwa w pewnym aspekcie nie znaczy postawienia równości między bytami porównywanymi.

Oczywistym jest, że orientacja seksualna i poglądy religijne to nie są identyczne aspekty życia, nie dam się złapać w tę pułapkę retoryczną.
  • Odpowiedz
o teorii symulacji słyszał? He?


@worldmaster: Nie ma teorii symulacji, nie ma hipotezy symulacji, są tylko fantazmaty nt. symulacji.

Nie da się nic sensownego powiedzieć o symulacji świata x w świecie x+1, bo musielibyśmy dysponować aparatem pojęciowym dla świata x+1, żeby dokonać jakiegoś twierdzenia o nim, a takim, z definicji, nie
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: Znam kilku katolików i są całkiem spoko. Siedzą od kilku lat w piwnicy, ponieważ wstydzą się tych atencyjnych metafizycznych dewiantów i absolutnie się od nich odcinają. Głosują zawsze prawicę i są przeciwni adopcji dzieci przez pary homoseksualne afiliowane przy związkach wyznaniowych. Można? Można.
  • Odpowiedz
Wiadomo, że raczej mało kto byłby zdolny do powtórzenia tego co zrobił, bo to jest wyższy wymiar człowieczeństwa


@dzeksondzekson: Nie rozśmieszaj mnie, miliony pszczół/os/mrówek i innego gówna codziennie oddaje życie za inne pszczoły/osy/mrówek, także ten twój Kolbe to co najwyżej był nadowadem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: Ee tam, przesadzasz. dzwony tak czesto nie bija, krzyzyki nie szpeca tak, jak nieudane tatuaze na ramionach/szyi. Ktos chce nosic krzyzyk, niech nosi. Nie wiem w czym masz problem xd
  • Odpowiedz