Wpis z mikrobloga

@prawa_reka_sorosa: Naukowym konsensusem w latach 90. XX w. było uznanie margaryny za najzdrowszy tłuszcz dla człowieka, w drugiej połowie lat 90. XX w. demonizowano jaja uznając je za przyczynę cholesterolu, jak wspomniał @Valder w różnych czasach, naukowcy osiągają różne "konsensusy" naukowe.
  • Odpowiedz
@agataen: Tak btw. Dobrze byłoby przypomnieć jak został osiągnięty konsensus w sprawie skreślenia homoseksualizmu z listy chorób psychicznych. Nie na podstawie konsensusu, ale głosowania. Dodatkowo przy groźbach i protestach środowisk homoseksualnych skierowanych przeciwko psychiatrom. Dochodziło nawet do rękoczynów. No i po za tym część psychiatrów zagłosowała za skreśleniem nie dlatego, że uważali, że homoseksualizm nie jest problemem, ale z uwagi na to, że wśród tych osób był większy odsetek samobójców
  • Odpowiedz
@Valder: ile razy to kłamstwo o głosowaniu będzie powtarzane? Owszem głosowanie było bo przeciwnicy wykreślenia homoseksualizmu z indeksu chorób myśleli, że je wygrają. Decyzja o wykluczeniu podjęta została wcześniej na podstawie badań.
Argument o hitlerowskich naukowcach. No #!$%@? xD.
@agataen:
Polecam filmik mirka @dkm17 o homoseksualizmie, ale po waszych argumentach. Nie sądzę byście coś z niego wynieśli.
kvvach - @Valder: ile razy to kłamstwo o głosowaniu będzie powtarzane? Owszem głosowa...
  • Odpowiedz
@kvvach: w ani jednym zdaniu nie wypowiedziałam się na temat homoseksualizmu samego w sobie. Jeśli ludzie tej samej płci się kochają to jest to miłość jak każda inna. Mam jedynie obiekcje co do wychowywania dzieci przez takie pary szczególnie w naszym kręgu kulturowym, ponieważ byłoby to dla dziecka prawdopodobnie bardzo traumatyczne.
  • Odpowiedz
@kvvach: Daj jakieś źródła. Bo w rzeczywistości to przegłosowano "Homoseksualizm został wykreślony z listy chorób przy 5816 głosów za i 3817 przeciw." To nie był żaden konsensu, ale głosowanie. Dodatkowo nie uważano homoseksualizmu jako coś na równi z heteroseksualizmem.

Ogólnie jak to było:
http://www.homoseksualizm.edu.pl/co-mowi-nauka/34-psychologia/181-dlaczego-homoseksualizm-zosta-wykrelony-z-listy-chorob-psychicznych
  • Odpowiedz
@kvvach: To w końcu jak to jest: Homoseksualizm jest przenoszony genetycznie, czy płeć i orientacja jest zjawiskiem kulturowym? Na razie jednak naukowcy nie znaleźli takiego genu, a więc nie ma o czym gadać.
  • Odpowiedz
@agataen: @artop podał linki do badań które dotyczą tematu o którym mówisz. A to że dziecko pary homo miałoby w Polsce ciężko nie jest winą rodziców a homofobów, którzy by takie dziecko gnębili
  • Odpowiedz
@kvvach: dzieci w szkołach nie są homofobami, rasistami czy innymi fobami, i stami bo to są DZIECI, które mają zupełnie inne poczucie rzeczywistości. Mamy taki krąg kulturowy, że w szkołach robi się zajęcia o rodzicach, dni matki, dni ojca, bale z rodzicami itp. rola rodziców heteroseksualnych jest po prostu normą. A coś, co odbiega od normy zawsze może stać się powodem do odrzucenia, czy to jest krzywy nos, rude włosy,
  • Odpowiedz
dzieci w szkołach nie są homofobami, rasistami czy innymi fobami, i stami bo to są DZIECI, które mają zupełnie inne poczucie rzeczywistości.

Owszem, że są. Ja byłem w gimbazie takim narodowcem xenofobem, ale nie ważne. Dzieci małpują poglądy od rodziców i otoczenia. Jeśli to homofobiczne to dzieci będą się śmiać z kolegi, który ma dwóch ojców lub matki. Z trzeba walczyć a nie obchodzić problem na około i zakazywać gejom/lesbijkom wychowywania dzieci
  • Odpowiedz
@bastek66: No ogólnie edukację, że śmianie się i atakowanie innych ludzi bo wyglądają inaczej nie jest fajne. Tak samo jak uczysz dziecko że nie wolno śmiać się ze starszych osób lub niepełnosprawnych, albo, że kolega jest z domu dziecka. po prostu wychowanie.
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Najgorsze w tej waszej homopropagandzie jest to, że krzywdzicie niewinne dzieci. Dziecko ze zdjęcia nigdy nie będzie szczęśliwe, nigdy nie pozna wartości jaką niesie pełna rodzina. Bardzo mnie porusza ten fakt. Jako szczęśliwy ojciec rozumie was, że do chcecie mieć dzieci, że dziecko daje wam poczucie prawdziwej rodziny ale dziecko nie posiada wyboru dbacie tylko o siebie i to mnie #!$%@?. Dobrze w tym kraju nigdy do takiego czegoś
  • Odpowiedz
Dziecko ze zdjęcia nigdy nie będzie szczęśliwe, nigdy nie pozna wartości jaką niesie pełna rodzina.


@bury256: To samo tyczy się rodzin z jednym rodzicem, rodzinami gdzie ojcem jest dziadek/wujek a mamą babcia lub ciocia. Nimi też się przejmujesz?
  • Odpowiedz