Wpis z mikrobloga

  • 15
Od razu napiszę, że nie inwestuje w krypto waluty, ale śledzę rynek od 2013 r. Z tego co się orientuję, to krypto waluta ma być alternatywą obecnych walut. Na początku tak to działało, ludzie kupowali btc aby kupić pizze, narkotyki, broń itp. Aktualnie wszyscy kupują w celach spekulacyjnych, teraz nie jest to waluta, tylko giełda. Teraz wszyscy co promowali mlm, FM grupy, piramidy finansowe, nagle zajęli się krypto walutami. Przecież widać ewidentnie, że siła btc to nowe osoby, które wchodzą na rynek btc jak naiwni do piramidy madoffa. Grałem na forexie, swoje wygrałem i straciłem, nie wiem jak będzie się rozwijał btc, ale inwestowanie w to jest ryzykowne. Życzę wam jak najlepiej, ale dla mnie jest to hype, który nienaturalnie jest nakręcany.
#btc #bitcoin #ethereum #eth
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ripp1337: koszt wydobycia jezeli chodzi o wartosc materialna. Ale ona nie ma duzego znaczenia, chodzi o to, ze jezeli przelewam Ci pieniadze na konto to:
- pieniadze sa banku, nie Twoje
- potrzebujesz 3 strony, w tym przypadku banku, ktora potwierdzi Ci, ze pieniadze dotarly.

Bitcoin eliminuje 3 strone. Twoje pieniadze znow sa swoje. Nie zabierze Ci ich bankrutujacy rzad czy bank. Jestes niezalezny od banksterow i ich drukowania miliardow
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@emjot86 3 strona, to giełda, ile już ich padło? Oczywiście trzeba trzymać kasę w portfelu, ale co z tymi co stracili bo nie zdążyli wyprowadzić btc?
  • Odpowiedz
@ripp1337: bitcoin jest nowym wynalazkiem więc trochę czasu minie zanim się ustabilizuje. Jedyna waluta, która ma wartość materialną to monety ze stopów szlachetnych. Ewentualnie papierkami z portfela można rozpalić ognisko. Tylko po co Ci wartość materialna? Informacja nie ma wartości materialnej a potrafi być warta mln dolarów.

@wielq: spokojnie możesz płacić BTC w wielu sklepach aczkolwiek sprzedawcy często od razu zamieniają przynajmniej część na fiaty. Tak jak mówiłem,
  • Odpowiedz
@emjot86 Informacja jest wartością, jeśli dzięki niej można przekształcić rzeczywistość na swoją korzyść. Inaczej, choćby była niepowtarzalna i dostępna nielicznym, jest warta tyle, ile jej nośnik.

Za walutami stoją realne gospodarki emitentów oraz ich siła polityczna. Co, poza wiarą, stoi za BTC?
  • Odpowiedz
@ripp1337: odpowiedziałeś sobie w 1 zdaniu :)
Za walutą Wenezueli też stoi realna gospodarka jednego z największych eksporterów ropy na świecie - i coś nie bardzo... może przez tą siłę polityczną ;) U nas też kryzys niedługo, bo ile można drukować pieniądze żeby nowym długiem spłacić poprzedni... i tak w kółko, aż ludzie nie zauważą, że ktoś ich regularnie okrada. Że ich ciężko zarobiona złotówka jutro będzie warta obecne 0.99
  • Odpowiedz
@emjot86 Czyli wartość nabywcza złotówki zwiększyła się nie przez rozwój realnej gospodarki, a przez jakąś bliżej nieokreśloną siłę?

Co do wątku wartości informacji - chyba się nie rozumiemy. BTC nie jest żadną informacją w klasycznym ujęciu. Wartość BTC bierze się nie wiadomo skąd (a przynajmniej nikt tego nie umie mi wyjaśnić).
  • Odpowiedz
@ripp1337: wartosc btc bierze sie z zasady dzialania popytu i podazy jezeli chodzi Ci o cene. Natomiast popyt bierze sie z wiedzy, ze jest to alternatywa dla systemu bankowego, ktory kreuje pieniadze z niczego co przeklada sie na system cyklicznego kryzysu i zabierania ludziom ich majatku. Oczywiscie na popyt i podaz ma wplya takze spekulacja - tak jak w przypadku kazdej waluty czy towaru.
  • Odpowiedz
@wielq o tym, że to bańka i hype zazwyczaj piszą ci, co nie kupili, jak było po 200-600 USD. I bez przerwy ten sam argument o braku możliwości zapłacenia za bułki xD

Było tysiąc razy, ale powtórzę: jeśli Bitcoin rozwinie się na tyle, że będzie stanowił dobry środek dokonywania płatności to będzie wart 1000-100 000 razy więcej. Wystarczy spojrzeć na kapitalizację wszystkich BTC i od razu widać że nawet przy ATH
  • Odpowiedz
BTC nie jest żadną informacją w klasycznym ujęciu. Wartość BTC bierze się nie wiadomo skąd (a przynajmniej nikt tego nie umie mi wyjaśnić).


@ripp1337: Z trudności pozyskania
  • Odpowiedz
popyt bierze sie z wiedzy, ze jest to alternatywa dla systemu bankowego, ktory kreuje pieniadze z niczego co przeklada sie na system cyklicznego kryzysu i zabierania ludziom ich majatku


@emjot86: Ehe, no jasne, śnijmy dalej o tęczowym świecie jednorożców. Popyt jest pompowany tym, że każdy (prawie) chce wyrwać coś dla siebie z piramidy finansowej, bo bańka puchnie - byle opchnąć drożej. Myślę, że spokojnie z 90% posiadaczy krypto nie obchodzi zupełnie fakt, że nimi można za coś płacić - oni chcą przesurfować na bańce i sprzedać to za prawdziwe żydomasońskie dolary "bez pokrycia".

Mam wrażenie, że zatwardziali obrońcy czystości i puchatości kryptowalut nie wychodzili z piwnicy przez całe życie i nie mieli nigdy do czynienia z ludźmi i myślą, że ludzie dokładają się do piramidki krypto bo ich interesuje jaka to jest wspaniała alternatywa do klasycznego systemu (takich jest ledwie kilka-kilkanaście procent zapewne). Jakbym nadal miał 12 lat, to może nawet też bym w to
  • Odpowiedz
@Khaine: idącdalej tym tokiem rozumowania najlepiej od razu się powiesić bo żadna przeciwwaga dla zła i spaczenia nie może istnieć według Ciebie. Bitcoina nie można dodrukować (chociaż każdy może sobie zrobić jego kopie ale wtedy nie będzie się już nazywać Bitcoin). To już coś, co nie?
  • Odpowiedz
@ripp1337: Jadę niedługo za granice, okazuje się, że na Filipinach łatwo wymienić BTC na lokalna walutę, zabieram portfel w komórce i nareszcie przestane tracić 8prc na wypłatach z bankomatu, albo bac się o gotówkę, a BTC, które wydam, mogę od razu uzupełnić z konta w europie, więc wahania kursu nie graja roli. Namawiam znajomego, u którego śpię, jem, pije i nurkuje zeby zaczął przyjmować BTC. Na całym wyjeździe byłbym 500-700
  • Odpowiedz
@kk_ll: Jeśli w BTC jest 100 mld$ to : budżet pentagonu to 640 mld$ czyli BTC to dwu miesięczne wydatki armii US. A z kolei pentagon to ok 4.5prc wydatków USA.
Albo za wszystkie BTC można by kupić jakieś 12prc Appla.
  • Odpowiedz
@Obruni: dokładnie, ale nie wiem czy sugerujesz, że to dużo czy mało. Według mnie to Apple / jakakolwiek inna korpo powinna być warta do 12% rynku btc.
  • Odpowiedz