Wpis z mikrobloga

  • 15
Od razu napiszę, że nie inwestuje w krypto waluty, ale śledzę rynek od 2013 r. Z tego co się orientuję, to krypto waluta ma być alternatywą obecnych walut. Na początku tak to działało, ludzie kupowali btc aby kupić pizze, narkotyki, broń itp. Aktualnie wszyscy kupują w celach spekulacyjnych, teraz nie jest to waluta, tylko giełda. Teraz wszyscy co promowali mlm, FM grupy, piramidy finansowe, nagle zajęli się krypto walutami. Przecież widać ewidentnie, że siła btc to nowe osoby, które wchodzą na rynek btc jak naiwni do piramidy madoffa. Grałem na forexie, swoje wygrałem i straciłem, nie wiem jak będzie się rozwijał btc, ale inwestowanie w to jest ryzykowne. Życzę wam jak najlepiej, ale dla mnie jest to hype, który nienaturalnie jest nakręcany.
#btc #bitcoin #ethereum #eth
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielq: oh look, this thread again.

Bitcoin ma dopiero kilka lat, Bill Gates mógłby sam wykupić całą wartość rynku kryptowalut. Poczekaj, aż będzie kapitalizacja na poziomie złota czy diamentow.
  • Odpowiedz
@wielq: No w tej chwili jest pompowana ewidentna bańka, ale myślę że to dobrze. Tak, zwali się i to ostro, ale ten hype był potrzebny by BTC i kryptowaluty generalnie trafiły do świadomości społeczeństwa. Parę lat temu powiedziałbyś coś o BTC to większość by nie kojarzyła w ogóle o co chodzi, dziś jest trochę inaczej, inwestowanie nie wyklucza płacenia a przez ostatnie lata pojawiła się możliwość płacenia w BTC na
  • Odpowiedz
@wielq: ostatnio robiłem przelew btc to mycelium wyliczyło fee na poziomie 12zł!. Obecnie nie nadaje się do płacenia tylko do mega spekulacji. 2 lata temu starałem się wykorzystywać btc do płatności ale teraz to nie ma sensu. Może segwit coś zmieni ale bez zwiększenia bloku segwit2x wiele się nie polepszy.
  • Odpowiedz
@Abstraktor Jaki ma sens płacenie "walutą", której wartość drastycznie się zmienia i to głównie w związku z działaniami spekulantów? Niezbyt to rozumiem.
Mam przykładowo, 100 BTC. Dziś za pizzę zapłacę 1 BTC, jutro 20, a pojutrze 0.25? Po co to komu? To jak rozliczać się w boliwarach.
  • Odpowiedz
@ripp1337: Dlatego mówię o przyszłości. BTC istnieje już w świadomości społecznej, coraz więcej osób coś o tym przeczyta a nawet kupi i sprzeda czy to z chęci zarobku czy po prostu ciekawości. Powstają systemy, infrastruktura do tego by móc nimi płacić w sklepach i serwisach, powstają też wygodne metody by wymieniać je na tradycyjne waluty pokroju dolara czy złotówki i odwrotnie. Teraz jest pompowana bańka, niedługo będzie ostry spadek, ale
  • Odpowiedz
@emjot86 Chyba umknęło ci słowo "przykładowo". Czy nie jest faktem, że kurs BTC raptownie się zmienia, a przyczynami tych zmian są działania spekulantów? Jeśli nie, to napisz krótko, jak to wg ciebie działa. Nie znam się na BTC.
  • Odpowiedz
Jaki ma sens płacenie "walutą", której wartość drastycznie się zmienia i to głównie w związku z działaniami spekulantów?


@ripp1337: czasami poprostu wygodda i świadomość tego że leci to sobie poza systemem bankowym.
Poza-tym każdą kasę jaką masz w banku może CI komornik/państwo zajumać, a tego Ci nie może.
BTC mimo że jest zmienne jest całkiem użyteczne. Po zatym prześij ziomkowi z Australii z 20$ za kluczyk do jakiejś gierki tradycyjnie albo usługę z BTC można i nie ma
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Niektórzy już są ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jeśli widziałeś ankiet. Udało im się wsiąść do pociągu na czas.

Faktem jest tez ze wiele krypto ma sporo z MLM - ale zauważmy. że to wielki rynek. Jak nie stracisz kasy to sie nie nauczysz, czego nie robić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ripp1337:

Musiałbym być wariatem. Chyba, że coś mi umyka.


to chyba Ci umyka, (ja klepie dorywczo coś i nie narzekam) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale wygodniej sobie tłumaczyć że się nie da - bo tak łatwiej
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00 Ale co mi umyka? Bo moje wątpliwości rozbijają się o duże wahania kursu i brak powiązania wartości BTC z czymkolwiek namacalnym. A jakoś nikt nie kwapi się, by krótko i konkretnie wyjaśnić, że nie mam racji.
  • Odpowiedz
@ripp1337: rynek krypto walut rośnie i będzie sobie rósł ze wzlotami i upadkami. Co do wartości BTC to wokół niego postała całą ekonomia i pracuje w tym tysiące ludzi to nie odparuje jednego dnia. Nie wszystko służy tu spekulacji.
  • Odpowiedz