Wpis z mikrobloga

@i-marszi: ja wiem, ze siemens jest najczesciej uzywany, troche zle sie wyrazilem, mialem na mysli to co ostatnio jest najczesciej montowane w malych firmach, z moich doswiadczen i kilkunastu znajomych ktorzy instaluja to ostatnio bardzo duzo sie montuje festio i fatekow, i nie mam nic do siemensa, bo to najlepsza firma imo, no ale chcialem przekazac jedynie tyle, ze jak jestes studentem to w cale nie musisz sobie kupowac sprzetu
  • Odpowiedz
Wczoraj w jakiejś ofercie pracy widziałem nawet w szafach LOGO! XD a ja myślałem, że to zabawka i w przemyślę się nie używa, że to takie arduino wśród sterowników


@Dzonzi: na logo da się zrobić dużo rzeczy, zwłaszcza najnowszym modelu. sam, jak jeszcze siedziałem w plc, to programowałem sporo układów z logo, w prawdzie w kilku przypadkach przydałoby się zamienić logo na plc ale i tak daje rade. Jeden z
  • Odpowiedz
@user_p: @Dzonzi: @i-marszi: Za studenciaka miałem fuchę - napisanie programu z 7 wejściami analogowymi plus pare cyfrowych - niby pikuś ale nie miałem dostępu do urządzenia. Zbawieniem okazało sie LabView z tanim DAQ z którego symulowalem sygnały z czukników - plus dwa konwertery 0-5V na 4-20mA zlutowane na pająka :)

@srgs: Jak się postarać to z Logo da się cuda wycisnąć :)
  • Odpowiedz