Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: czytalem na wykopie kiedys i tez niedawno rozmawialem z kims w pracy o tym. To nie sa zwykle karty - maja o wiele wiecej pamieci niz jest na niej napisane i zapisuja wiele kopii, maja jakies super zaawansowane mechanizmy korekcji bledow no i sa przeznaczone dla przemyslu gdzie musza spelniac duzo wyzsze normy (no i to siemens, musza na czyms zarabiac)
  • Odpowiedz
@JestemKaspi: dla studentów coś powinni więcej robić. Wszystko drogie mają ;/ A na studiach jest za mało czasu, żeby się wszystkiego nauczyć. Nikt nas nie wpuści na pracownie na cały dzień
  • Odpowiedz
@user_p: mam symulator, ale jest średni bo ciężko zasymulować cały proces, wejścia analogowe itp
Mam jeszcze pobrany factoryio, ale jeszcze nie używałem. A co powiesz o WinCC?
  • Odpowiedz
@Dzonzi: znam ten ból z analogami, jeśli masz ich wiele to całego procesu nie zasymulujesz, ale jesteś w stanie przeprowadzić wirtualne uruchomienie całego układu co zawsze generuje jakieś wnioski
  • Odpowiedz
@i-marszi: ile zarabiasz? @user_p: to już s7 1214C można kupić za 1150 zł niby nowe, zapakowane w kartony, ale od prywaciarza. Nie wiem czy nie lepiej zwykłego 1212C za ok. 600 zł
  • Odpowiedz
@Dzonzi: zgadzam się z Tobą, że lepiej mieć fizycznie sterownik obok siebie, tylko sam sterownik da Ci tak na prawdę tyle samo co symaulator, chyba że przymierzasz się do zbudowania fizycznie całego układu
  • Odpowiedz
@Dzonzi: nikt ci nie karze cwiczyc na siemensach, nawet dla wiekszosci firm w polsce siemens to za drogi sprzet, a co dopiero dla studentow
  • Odpowiedz
@user_p: startowałbym na płatne praktyki przy PLC na następne wakacje i mógłbym wpisac w CV że programowałem sobie fizyczne sterowniki, że ogarniam laddera i scl, jakieś HMI w WinCC albo czymś innym itp
Ale z tymi programami do HMI też róznie, bo niektóre nie mają wersji trial, craków nie ma, a kosztują po kilkanaście tysięcy złotych. Niektóre tylko są darmowe
  • Odpowiedz
@RBNG: to czego używają? Wczoraj w jakiejś ofercie pracy widziałem nawet w szafach LOGO! XD a ja myślałem, że to zabawka i w przemyślę się nie używa, że to takie arduino wśród sterowników
  • Odpowiedz