Wpis z mikrobloga

Na facebooku kelnerzy bóludupią, że ktoś nabił rachunek w restauracji na 1409 zł i zostawił 10 zł napiwku. HURR DURR zarobki w gastro takie marne, nie znasz życia, jak nie pracowałaś jako kelnerka!!!!1!!

Nie wiem, może to ja się kieruję jakąś pokrętną logiką, ale czy napiwek to nie powinno być swego rodzaju DODATKOWE wynagrodzenie kelnera za spoko usługę, uzależnione od nastroju klienta, a nie obowiązkowa jałmużna dana pod stołem obok rachunku? Skoro takie złe zarobki mają w tym gastro, to chyba się powinni cieszyć, że ktoś im dał napiwek o równowartości godziny pracy, a nie bóludupić, ze za mało.

#gastronomia #boldupy #kiciochpyta i trochę #rakcontent przynajmniej dla mnie
Pobierz good - Na facebooku kelnerzy bóludupią, że ktoś nabił rachunek w restauracji na 1409 ...
źródło: comment_vgdj6MqVTg9ANpojEay21yshPjAtCybl.jpg
  • 166
i następnym razem też będzie się starał.

@LuckyLuq: jak nie będzie się starał to szef powinien go zwolnić. Mi nikt dodatkowej kasy nie daje za wykonanie swojej pracy dokładniej i nie rozumiem czemu ktokolwiek inny powinien tego wymagać.


Zresztą - co z McDonaldsem? Tam też dajesz napiwek? Albo sprzedawcy w sklepie? Kierowcy autobusu? Gdzie jest granica?
@good: pamietam kiedys na 4chsnie byl temat o nazwie things a nigger would never do, i zoatawienie napiwku >15% byl jedna z nich. No, ale gdzie polska a gdzie normalne zwyczaje. I w zasadzie pomijam juz fakt, ze kelnerzy wcale duzo nie dostają, i glowny zarobek jest wlasnie z napiwkow
@good: ale ma za to inne rzeczy, moze sobie siedziex na dupie, nikt jej nie goni, ma wakacje nie #!$%@? po 12h albo i dluzej. Porownywac prace przeszkolanki a na kuchni to beka troche xD @MirkobIog: zyjcie sobie jak chcecie, nikt wam nie mowi jak macie to robić
@Piesmen: to na co mnie stać to tylko i wyłącznie moja sprawa. Jeśli w menu jest podane, że dana potrawa kosztuje 50 zł to mam za nią zapłacić 50 zł i EWENTUALNIE, jeśli będe mieć taki kaprys, dorzucić coś od siebie dla kelnerki bądź kelnera. Jak kupujesz nowe BMW w salonie też dajesz sprzedawcy 20 tys napiwku, bo Cię stać? Nic mnie tak nie #!$%@? jak rozporządzanie cudzymi pieniędzmi, a to
stać cię na obiad, stać się na napiwek.


@Piesmen: Stać cię na 'tutaj wpisz dowolną rzecz', stać cię na napiwek.

I w zasadzie pomijam juz fakt, ze kelnerzy wcale duzo nie dostają, i glowny zarobek jest wlasnie z napiwkow

@martwa_religia: Sami godzą się na takie warunki więc o co później ten płacz?

teraz napiwek to troche taki podatek ktory nalezy zaplacic


@Andrzejek13: Ile napiwku dałeś ostatnio obsłudze w McDonaldzie
@Krs90: przeciez tak pisalem od poczatku, nie rozumiem zaskoczenia
nie ja to wymyslilem i niekoniecznie musze to pochwalac ale zyjac w spoleczenstwie powinnismy przestrzegac umow spolecznych dotyczacych pewnych zachowan i tyle