Wpis z mikrobloga

Na facebooku kelnerzy bóludupią, że ktoś nabił rachunek w restauracji na 1409 zł i zostawił 10 zł napiwku. HURR DURR zarobki w gastro takie marne, nie znasz życia, jak nie pracowałaś jako kelnerka!!!!1!!

Nie wiem, może to ja się kieruję jakąś pokrętną logiką, ale czy napiwek to nie powinno być swego rodzaju DODATKOWE wynagrodzenie kelnera za spoko usługę, uzależnione od nastroju klienta, a nie obowiązkowa jałmużna dana pod stołem obok rachunku? Skoro takie złe zarobki mają w tym gastro, to chyba się powinni cieszyć, że ktoś im dał napiwek o równowartości godziny pracy, a nie bóludupić, ze za mało.

#gastronomia #boldupy #kiciochpyta i trochę #rakcontent przynajmniej dla mnie
good - Na facebooku kelnerzy bóludupią, że ktoś nabił rachunek w restauracji na 1409 ...

źródło: comment_vgdj6MqVTg9ANpojEay21yshPjAtCybl.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
  • 16
i następnym razem też będzie się starał.

@LuckyLuq: jak nie będzie się starał to szef powinien go zwolnić. Mi nikt dodatkowej kasy nie daje za wykonanie swojej pracy dokładniej i nie rozumiem czemu ktokolwiek inny powinien tego wymagać.


Zresztą - co z McDonaldsem? Tam też dajesz napiwek? Albo sprzedawcy w sklepie? Kierowcy autobusu? Gdzie jest granica?
  • Odpowiedz
  • 59
@LuckyLuq kierowca autobusu czy sprzedawca w sklepie też raczej stara się dobrze Cię obsłużyć. Już to widzę jak dajesz ziomkowi w media expert 10% ceny telewizora bo Ci dobrze doradził.
  • Odpowiedz
@good: chyba najmocniejszym argumentem, zeby nie dawac napiwkow jest fakt, ze nam (a na pewno nie mi) za wykonanie zlecenia klient nie placi dodatkowych 10 (nieopodatkowanych) procent od wartosci wykonanego zlecenia. Szkoda, nie wydalbym na glupoty przeciez. :<
  • Odpowiedz
@good: pamietam kiedys na 4chsnie byl temat o nazwie things a nigger would never do, i zoatawienie napiwku >15% byl jedna z nich. No, ale gdzie polska a gdzie normalne zwyczaje. I w zasadzie pomijam juz fakt, ze kelnerzy wcale duzo nie dostają, i glowny zarobek jest wlasnie z napiwkow
  • Odpowiedz
@good: każda #!$%@? inna praca nie ma napiwków i jakoś żyją. Czemu gastro ma być jakieś uprzywilejowane? Dam to dam, nie dam to nie dam.
  • Odpowiedz
@martwa_religia ale czyja to wina? Właściciel widzi ze ludzie daja napiwki wiec obniża wynagrodzenie na umowie. W #!$%@? to mam, ja nigdy nie daje napiwków, moja praca tez wymaga zebym byl profesjonalny i uprzejmy wzgledem klienta, a nikt mi za to nic ekstra nie daje.
  • Odpowiedz
@martwa_religia: moja mama też dużo nie dostaje pracując w przedszkolu, a mimo to, że jest odpowiedzialna za cudze dzieci a nie donoszenie talerzy do stołu, to nikt jej przy odbiorze brajanka nie daje do ręki napiwku
  • Odpowiedz
@good: ale ma za to inne rzeczy, moze sobie siedziex na dupie, nikt jej nie goni, ma wakacje nie #!$%@? po 12h albo i dluzej. Porownywac prace przeszkolanki a na kuchni to beka troche xD @MirkobIog: zyjcie sobie jak chcecie, nikt wam nie mowi jak macie to robić
  • Odpowiedz
@Piesmen: to na co mnie stać to tylko i wyłącznie moja sprawa. Jeśli w menu jest podane, że dana potrawa kosztuje 50 zł to mam za nią zapłacić 50 zł i EWENTUALNIE, jeśli będe mieć taki kaprys, dorzucić coś od siebie dla kelnerki bądź kelnera. Jak kupujesz nowe BMW w salonie też dajesz sprzedawcy 20 tys napiwku, bo Cię stać? Nic mnie tak nie #!$%@? jak rozporządzanie cudzymi pieniędzmi, a
  • Odpowiedz
stać cię na obiad, stać się na napiwek.


@Piesmen: Stać cię na 'tutaj wpisz dowolną rzecz', stać cię na napiwek.

I w zasadzie pomijam juz fakt, ze kelnerzy wcale duzo nie dostają, i glowny zarobek jest wlasnie z
  • Odpowiedz
0 bo tam sie nie zostawia napiwkow


@Andrzejek13: Jak to? Dlaczego? Przecież to też punkt gastronomiczny, też #!$%@?ą za bardzo niskie stawki. Czym różni się osoba w kuchni w McDonaldzie od tej w jakiejś knajpie? Zarobki mają pewnie podobne. W takim macu w godzinach szczytu jeszcze większy #!$%@? niż w innych miejscach.
  • Odpowiedz
@Krs90: przeciez tak pisalem od poczatku, nie rozumiem zaskoczenia
nie ja to wymyslilem i niekoniecznie musze to pochwalac ale zyjac w spoleczenstwie powinnismy przestrzegac umow spolecznych dotyczacych pewnych zachowan i tyle
  • Odpowiedz