Wpis z mikrobloga

@Merode:
4:
-ustawił sie blisko miejsca mordu, raczej by słyszał krzyki i szamotaninę, no i mógł się łatwo prześlizgnąć do toalety bez bycia zauważonym; brak noża; wesoły - zabójca któremu udała się zbrodnia raczej trzyma pokerową twarz, lub zachowuje się o kompletnie przeciwnie, niż wskazywałby na to zdrowy rozsądek, żeby nie przyciągać na siebie podejrzeń
+ stolik dla jednej osoby; nakrycie dla jednej osoby

Mógł najpierw usiąść przy stoliku dla dwóch
@Czimchik: Mała nieścisłość w komentarzu do 3. Chodzi mi oto, że 3 i 4 i ofiara poszyły jednocześnie do toalet, (każdy do swojej), 3 wzięła nóż ze swojego stolika (czyli stamtąd gdzie siedzi 4), który schowała do torebki, zabiła w toalecie, w tym czasie wrócił 4 i usiadł na jej miejscu, następnie ona wraca rozkojarzona i siada przy złym stoliku, z nożem.
@Coroline: Jeśli to by było kluczem do rozwiązania tej zagadki, musiałbym się przejść po pokoju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już ciut bardziej do mnie przemawia morderstwo nożem stołowym, ale też mnie nie przekonuje- nie widzimy również noża "jedynki", a to co leży na podłodze w toalecie może być równie dobrze kawałkiem szkła (noże na stołach są inaczej rysowane). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@starless: Gdyby to faktycznie miał być wyrwany kawał koszuli, miałaby ją w ręku- a nie pod plecami. Kiedy ktoś próbuje Cię dźgnąć nożem, łapiesz go za rękę, a nie za pas. Nie sądzę, żeby urwała mu rękawy symetrycznie. Poza tym, że koszula jest niedbale wyciągnięta- nie wygląda na potarganą.