Wpis z mikrobloga

@graf_zero: Ale łazienka jest damska, więc wzbudził by podejrzenia. Ale w sumie w czasach gender, to może jednak identyfikuje się jako kobieta. Ale ze mnie antysemita, rasista, szowinista, nazista jak mogłem tylko po wyglądzie stwierdzić, że to mężczyzna... o ja podły i nietolerancyjny ¯\_(ツ)_/¯
@graf_zero: To znaczy że 3 i 4 mogli zostać przyłapani przez 2 jako świadka.
Więc nie mogli tego zrobić bo zostaliby wykryci.

Jeżeli 3 i 4 wyszliby do toalety to
4 nie ma po co iść do żeńskiego kibla. Jeśli by poszedł to 3 wykryłby zwłoki. Więc w takim wypadku jedyna możliwość to 3. Bo 4 nie odwiedza żeńskiego i nie wykrywa zwłok. Ale w tym wypadku całe podejrzenia idą na
Ciekawe, że nie bierzecie pod uwagę drobnego faktu, że jak jest damska, to musi być i męska toaleta (już za kadrem), a skoro drzwi są za rogiem, to wszyscy na sali zobaczyliby, że 4 idzie do toalety, ale nie zobaczyliby do której wchodzi.

Co więcej - dla niego to jest dobra sytuacja, bo jakby ktoś odkrył później ciało, to wprost mówi, że on nic nie widział, bo w męskiej był.

No i
@Mr--A-Veed: 3, jako jedyna ma (otwartą!) torebkę, w której mogła zanieść nóż do toalety tak, że nie zobaczył go żaden świadek. Jako jedyna nie wzbudzi podejrzeń idąc do damskiej toalety. Jako jedyna nie ryzykuje świadków. Nie wiemy nic o toalecie męskiej, może być gdzie indziej. Można jeszcze przyjąć, że jako jedyna jest nadal w restauracji mimo, że skończyła posiłek.
@Merode
@Merode: Do tego kwestia, gdzie siedziała ofiara. Moim zdaniem, właśnie na miejscu numer 3- kelner przyniósł kawę po skończonym posiłku i wygląda na zdziwionego, kto tam teraz siedzi. Ale że na tym rysunku ciężko odróżnić nóż od widelca, to analiza wyrazu twarzy może być... niedokładna ( ͡° ͜ʖ ͡°)