Wpis z mikrobloga

Tutaj merytorycznie napiszę, dlaczego uważam, że wegetarianizm, weganizm i podobne nurty nie są ani naturalne dla organizmu człowieka, ani nie są zdrowe.

1. Witamina B12 jest konieczna dla ludzkiego organizmu, jednak nie jest ona obecna w produktach roślinnych, jest ona syntezowana w organizmie ludzkim, ale dopiero w jelicie grubym, więc nie jest wchłaniana, tylko wydalana. Niedobory witamin są bardzo niezdrowe, a w skrajnych wypadkach, mogą doprowadzić do śmierci. To dlatego, wegetarianizm i podobne nurty powstały dopiero w XX wieku, gdy znano witaminy i można było nimi uzupełniać te niedobory.

2. Człowiek ma mieszane uzębienie, ma kły i przednie zęby do rozdzierania mięsa, ma też duże zęby tylne, do żucia produktów roślinnych, co świadczy o tym, że pierwotnie był i jest on wszystkożerny.

3. Człowiek ma tylko jeden żołądek, dość mały, z drugiej strony jego przewód pokarmowy jest dość długi, na tyle, by strawić pokarmy roślinne, które są ciężkie do strawienia - to znów pokazuje, że układ pokarmowy człowieka jest nastawiony na produkty różnego pochodzenia.

4. Produkty roślinne nie zawierają odpowiedniej ilości tłuszczy, a one są prekursorami hormonów, dieta uboga w tłuszcze, lub dieta, gdzie nie są one zbilansowane może prowadzić do zaburzeń hormonalnych. O ile wiem, w diecie bezmięsnej, nie ma kwasów omega, które są bardzo ważne.

5. Białka składają się z aminokwasów, organizm potrzebuje pełnej gamy aminokwasów, zaś paleta w produktach zwierzęcych jest niepełna, trzeba łączyć różne produkty, by uzyskać w miarę odpowiednią ilość ich wszystkich. To może prowadzić do braków aminokwasów. To jest niezdrowe.

6. Dieta bezmięsna nie jest zgodna z tradycją, z sztuką kulinarną wszystkich krajów. Ciężko odrzucić smaczne potrawy, całą ich historię tylko dlatego, że zawierają mięso.

7. Wiele bezmięsnych produktów jest wysoko przetworzonych, np. tofu, mleko sojowe, wafle ryżowe.

8. Wiele produktów bezmięsnych jest niezdatna do spożycia bez obróbki termicznej, np. fasola, ziemniaki, ryż, zboża, co świadczy o tym, że nie są to naturalne produkty w ludzkiej diecie. Mięso jest zdatne do spożycia bez obróbki (tatar, sushi), a robimy to tylko po to, by pozbyć się pasożytów.

#wegetarianizm #weganizm #dieta #kuchnia

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 58
@NadiaFrance:

wegetarianizm i podobne nurty powstały dopiero w XX wieku

Informacja nieprawdziwa.

Witamina B12

Wegetarianie nie mają problemów z jej niedoborem bo jedzą produkty ją zawierające.

O ile wiem, w diecie bezmięsnej, nie ma kwasów omega

No to najwidoczniej nie wiesz o istnieniu takiej mało popularnej rośliny zwanej lnem zwyczajnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak dalej i tak dalej(ale mi się nie chce)...
Informacja nieprawdziwa.


Prawdziwa, przed odkryciem suplementacji witaminą B12, ludzie niejedzący mięsa umieraliby, więc siłą rzeczy, wtedy się to zaczęło, gdy to opracowano, czyli w XX wieku.

Wegetarianie nie mają problemów z jej niedoborem bo jedzą produkty ją zawierające.


Sztucznie wzbogacane, co oznacza, że nie jest to naturalne.

No to najwidoczniej nie wiesz o istnieniu takiej mało popularnej rośliny zwanej lnem zwyczajnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ok, może jest,
@NadiaFrance: co do 8 to i wiele produktów bezmięsnych jest zdatna do spożycia bez obróbki termicznej, to co to za argument?
Z resztą to samo tyczy się tego, że wiele produktów bezmięsnych jest wysoce przetworzonych.
Co jest niezdrowego lub nienaturalnego w odrzuceniu sztuki kulinarnej?
Wegetarianie jedzą jajka, które dostarczają witaminę B12.
Punkt 5 zdaje się zaprzeczać Twoim tezom.

Ogólnie rzecz biorąc trzy na szynach....
Tak. Jajka są sztucznie wzbogacane. Pewnie strzykawką zapodają per scorupcum...


No jeśli jesteś w tym nurcie, co je jajka i pije mleko, to ok, ale mi chodzi o to, że niektórzy idą nawet dalej i tego nie robią - wtedy nie mają żadnych źródeł pożywienia odzwierzęcego.

@Datura:
co do 8 to i wiele produktów bezmięsnych jest zdatna do spożycia bez obróbki termicznej, to co to za argument?


Tak, ale duża część nie jest.

Nie jestem fundamentalistką i nie nakazuję nikomu robienia czegoś, ale uważam, że powinno się jeść produkty, które człowiek jadł od tysięcy lat, być może w innej formie. Myślę, że brokuły, czy kalafior są pod tym względem znacznie zdrowsze, niż soczewica, czy fasola.

@wunder_waffel: