Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie siedzę w rajanerze Warszawa- Wrocław. Miał wystartować 1805, niestety ma usterkę i Rajaner kołuje xd dla nas nowy samolot. Opóźnienie startu na pewno przekroczy 2 godziny. Głupio pytać ale czy cos mi się należy od linii lotniczych ? Jade w delegacje, o 22 mam pociąg we Wrocławiu i zaplanowany nocleg pod Wrocławiem. Czy jeśli nie zdążę na niego czy cos to tez jakoś to mogę uwzględnić? Sprawę utrudnia fakt, ze pracodawca kupował bilet dla mnie, Wiec ewentualne odszkodowanie to utrudniona sprawa pewnie. Prosze o porady lotniczne mirki #ryanair #ryanairpsuje. #odszkodowanie
Pobierz kpvWYYnUU4 - Mirki, właśnie siedzę w rajanerze Warszawa- Wrocław. Miał wystartować 18...
źródło: comment_9iIkJu2gXfyzkTTxy89blnqxSUe9nf85.jpg
  • 19
@BajerOp: obecnie jest 1h 37 minut. Szukają nam innego samolotu. O 22 mam mieć ostatni pociąg i zarezerwowany dzisiaj nocleg. Jakaś instytucja z automatu zajmie się taka sprawa i uzyska chociaż zwroty kosztów jeśli nie zdążę?
@kpvWYYnUU4: Opóźnienie lotu

Jeżeli lot jest opóźniony, przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom bezpłatnie posiłki i napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania, a także możliwość przeprowadzenia dwóch rozmów telefonicznych, nadania dwóch dalekopisów, dwóch przesyłek faksowych lub e-mailowych. Zależy to od długości opóźnienia lub długości lotu:

gdy opóźnienie wynosi co najmniej 5 godzin pasażerowie mają prawo do zwrotu kosztów biletów lub lotu powrotnego do pierwszego miejsca odlotu;

gdy z powodu opóźnienia lotu
Anony. Koniec końców jest 8:06 i mamy zaraz startować. Opóźnienie #samolot #ryanair #zepsuty wyniosło 14 godzin jeśli dobrze liczę, w tym 2 w samolocie na pasie, prawie 2 na lotnisku czekając na informacje, następnie rano czekanie od jakiejś 6 do teraz czyli 2 godziny. Najgorzej ze nic nie mogę in zrobić, poza prośba o odszkodowanie. Miałem rezerwacje na hotel pod Wrocławiem, kupione bilety kolejowe, i zarezerwowany czas na prace- spotkanie z klientem.
Pobierz kpvWYYnUU4 - Anony. Koniec końców jest 8:06 i mamy zaraz startować. Opóźnienie #samol...
źródło: comment_lQXtJLg0Nh43HtcOKkhgIMjpyW99Jc4O.jpg