Wpis z mikrobloga

Tak jak wszystko w tym serialu mógłbym zrozumieć tak nigdy nie zrozumiem jak to możliwe że banda obdartusów z sierpami w rękach do tego bez pancerzy ani nawet porządnego miecza poradziła sobie z rozbiciem szyku porządnego i zdyscyplinowanego wojska na poziomie późnego średniowiecza. Przecież w tego typu bitwie armia Lannisterów powinna nimi zwyczajnie pozamiatać i rozumiem że był smok co akurat było takim czynnikiem że zrozumiałbym ich porażkę no ale jednak mogliby trochę się realizmu trzymać a nie pozwalać Dance wygrywać wszystko tylko dlatego że ją twórcy lubią.
#got
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wolfenek: Ale w momencie tej szarży nie widać było jakiegoś załamania na innych flankach. Tak jak mówię sam fakt porażki rozumiem ale to że była ona tak sromotna już nie.
  • Odpowiedz
@Mahus00: To prawda ale jednak technologia i uzbrojenie też swoje robi xD A mi tu chodzi zwyczajnie o to że tacy pikinierzy powinni po prostu taką szarżę zaorać a nie dać się jej przełamać.
  • Odpowiedz
@Asgrrmpvb: Ale przecież na innych flankach oni dalej się bronili i nie wyglądali na przestraszonych.
@Mahus00: No ale wiesz samymi chęciami nie pokonasz dobrze uzbrojonego piechura xD
@JanuszKek: Hunowie byli z tego co wiem zdecydowanie lepiej od Dothraków uzbrojeni xD
  • Odpowiedz
@Asterling: a to z tym różnie bywało xD na wojska Hunów składało się wiele ludów niektórzy byli serio słabo uzbrojeni. W sumie jak konie miałyby jakieś proste pancerze to i tak niezbyt by pomogły w szarży na włóczników (kto to wymyślił xD). Przede wszystkim należy pamiętać że to serial i ma być widowiskowo a Daenerys musi mieć przecież plot armora xD
  • Odpowiedz
@Asterling: Świetnie wyszkoleni, jednak nie wierzący w smoki które właśnie palą ich żywcem. Mi bardziej przeszkadzał fakt, że Dothrakowie byli tam właściwie zbędni, zginęli na darmo, smok spaliłaby wszystkich od Lannisterów i z głowy.
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: nie wiadomo na jak długo dragonowi starczyłoby pary. być może byłby w stanie spalić tylko połowę wojska i musiałby odpocząć bez możliwości ziania ogniem a wtedy pozostali żołnierze by go zatłukli gołymi rękami.
  • Odpowiedz
@Asterling: Nie no k---a, poziom obsrania wzrósł z 50% na widok konnicy do 1000% na widok smoka który stopił szeregi w sekundę. Ja i tak się zdziwiłem że dalej walczyli, bo w końcu nie mieli sprzętu antysmokowego prócz jednej balisty (lol, aby jedna na smoka) .
  • Odpowiedz
@Asterling: gros armii mongolskiej, która przewaliła się w zasadzie bez oporów niczym przez masło od Pekinu po Kraków wyżynając pełno ciężkozbrojnych z okresu późnego średniowiecza uzbrojona była niewiele ciężej, bo zamiast nagich torsów odziewali się w grube skóry chroniące prędzej przed warunkami atmosferycznymi niż zapewniającymi ochronę w boju.
  • Odpowiedz