Wpis z mikrobloga

Mirki co się odwaliło to ja nie...
Jest nowy router ASUS DSL-AC52U.
Do niego podłączona Neostrada do 20mb.
Router obsługuje kilka tel, dekoder, tv, itp
Wszystko działa pięknie do czasu podłączenia kabla sieciowego z kamerami.
Od tego czasu po jakiś 15-20min sieć pada, da się do niej podłączyć ale pojawia się informacja "brak intenretu" i wszystko muli lub jest offline.
Nie działa tv, dekodery, laptopy itp, ale co NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁAJĄ iPody, iPady...
Macie jakiś pomysł co się dzieje?

#router #siecikomputerowe #sieci #komputery #informatyka #wifi #pytanie
  • 18
@nandrolone: wiesz co dokładnie Ci nie powiem, ale na bank więcej niż 5.
Tak sobie myślę czy net by nie wyrabiał tego?
Martwi mnie jedna rzecz, net jest do 20mb, a realny max to 15mb i co najważniejsze z bardzo marnym 0.8-1mb uploadu...
@nandrolone: tak, dobrze kminisz też o tym pomyślałem i faktycznie tak może być, szczególnie przy dość marnym szczególnie uploadzie, tylko dlaczego produkty od Apple chodzą normalnie bez problemu?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nandrolone: Pobawie się ustawieniami - zobaczymy...
Niszczy mi czaszkę to, że na Apple wszystko działa :D
W sumie sam router kompletnie nie ma nic ustawionego, podstawowa konfiguracja po wyciągnięciu z pudełka, login, hasło do neo i tyle.
Najgorsze jest to, ze od kamer jest jakaś inna ekipa i może być ciężko z dostępem itp, wyciągnęli mi tylko kabel sieciowy i tyle ;)
@Wojtas87 czyli taki standard cctv. Sam mam neo i podobne objawy gdy brakuje mi uploadu. Ale z drugiej strony rejestrator nie zabiera uploadu gdy nikt go właśnie podgląda zdalnie. Myślę że Wireshark jest twoim przyjacielem
@Pienio69: Dobre pytanie, nie mam pojęcia, bo nie mam dostępu do nich, mam tylko wyciągnięty kabel sieciowy ze ściany i tyle...
Prawdopodobnie jest to dość prosta kombinacja w domku jednorodzinnym, więc nie przewiduje tu jakiś kombinacji dużych.
@Pienio69: Na spokojnie już w domu sobie wszystko przemyślałem, i moim zdaniem właśnie może być coś w ten deseń. Odrzucam już kompletnie opcje słabego internetu, przegrzewającego się routera itp.
Coś się musi dziać/zmieniać/przestawiać w ciągu tych 15 minut własnie od strony kamer.
Czy to DHCP czy inne ustrojstwo.
Apple jak to Apple linux rządzi się swoimi prawami, więc może telefony sobie radzą z tym...